Dizajnové trendy 2011: Čo nás čaká?

Bytový dizajn každým rokom mení svoju tvár. Ak nechcete v 2011 zostať pozadu, prinášame tipy, ako oživiť svoj príbytok, aby kráčal s dobou. Takže, čo nás čaká a neminie?

Nasledujúci rok sa bude niesť najmä v znamení ekotrendov. Presadia sa však aj dôraz na detail, intimitu aj šetrnosť poznačenú ekonomickou krízou.

Farby priestoru
Pre všetkých čo milujú veľké priestory dizajnéri radia, aby začiatkom roka zamierili do predajne farieb a nakúpili jemné, nenásilné odtiene žltej, svetlo zelenej, modrej, alebo ružovo fialovej. Svetlé až ostré farby červenej, ružovej a hnedo - fialovej používajte tam, kde chcete niečo zvýrazniť. Práve tieto farby budú šik na každej obývačkovej stene moderných domov v reality show.

No a potom nezabudnite na detaily, pretože do módy sa vracajú tapety. Nie práve tie, čo ste zo stien zliepali po starej mame, ale ak naďabíte na moderné drobné vzory v niektorej zo spomenutých farebných línií, hneď si jednu objednajte.

Eko evergreen
Eko materiály a celkovo bio trend sa začal v bývaní etablovať už pred niekoľkými rokmi a výzva pre rok 2011 tejto ceste neprotirečí. Jednoducho a vkusne naaranžované eko prvky v interiéri pôsobia útulne a budú in aj v roku 2011. Preto ich stačí iba oprášiť, žiadne vyhadzovanie sa nekoná.

Osobitosť
Osobitosť a individualita sa prejavia v roku 2011 naozaj novinkou a to začlenením hudobného vkusu do zariadenia príbytku. Nejde o nový mikrosystém, či repro bedne na pol izby. Dizajnéri, ktorí pre budúci rok budú čarovať s farbami a zariadením hovoria, že emócie obsiahnuté v hudbe zabezpečia, že sa budete aj v štýlovo zariadenej miestnosti cítiť dobre.

Ako na to? Milovníci country by mali vsadiť na zemitejšie a prírodné farby, čisté drevo, milovníci metalu nech stavia na kovanie a diskofili sa budú cítiť dobre pri kuchynskom stole a lá barový pult a viacerých zrkadlách. V roku 2011 bude totiž trendy to, kde sa cítite dobre.

Kríza prefarbí byty
Pre budúci rok je vydané absolútne embargo na čiernu, hoci tmavšie farby sú prípustné a môžu vytvárať dojem pohodlia. Tentoraz sa aj dizajnéri zahrali na psychológov a naordinovali na steny farby ako stvorené pre pohodu a relax, prípadné vytvorenie hojnosti (purpurová), alebo navodenie dobrej nálady (červená a žltá). Najpopulárnejšie budú kombinácie neutrálna šedá, zeleno-žltá, mäkká a pohodlná béžová farba a aj nápady s klasickou bielou alebo fialovou farbou budú populárne.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia