Byt o výmere len 7 metrov štvorcových

Pri hľadaní vlastného príbytku pri ťažšej ekonomickej situácii vyhrávajú byty a domy s malou rozlohou. Existujú výnimky, na ktoré sme ochotní pristúpiť bez menšieho zaváhania. Bojové podmienky zveľadené rafinovaným riešením interiéru nie sú potom žiadnou prekážkou. Najmenší z najmenších

Jeden z najmenších domov nájdeme v Ríme, meste, ktoré sa vyznačuje honosnými palácmi. Výmera 7 metrov štvorcových je na miestne pomery priam zarážajúca. Keby nebolo šikovných architektov, výtvarníkov a dizajnérov, Rím by si nemohol zakladať na svojej kráse a sláve. Jablká nepadajú ďaleko od stromu ani v súčasnosti. Nadaný kreatívec Marco Pierazzi spravil z nevýznamného priestoru v blízkosti námestia Sv. Petra útulné hniezdočko na bývanie.

 
Život bez veľkých účtov
Byt sa nachádza v obytnom dome postavenom v 18. storočí. Historická fasáda za sebou skrýva po masívnej rekonštrukcii moderne koncipovaný interiér s množstvom originálnych detailov. Architekt a dizajnér v jednej osobe Marco Pierazzi si byt navrhol a zariadil pre seba. Z času na čas ho požičia svojim kamarátom pri návšteve mesta. Skromný príbytok si nežiada veľkú starostlivosť a jeho majiteľ sa nemusí báť ani o neočakávanú spotrebu energie.
 
Multifunkčné zariadenie
Pri všetkom obdive k zvládnutiu naprojektovania mini miesta i sám tvorca ho vníma ako dočasné bývanie určené najmä pre jednotlivca. Vybavenie pozostáva z malej kuchynky s elektrickou dvojplatničkou a chladničkou. Kuchynská skrinka nad drezom pojme len základný jedálenský servis. Pri sklápacom stole môžu stolovať maximálne dve osoby. Do spálne otvorenej do priestoru vedú schody. Kľúčom k úspechu je multifunkčné zariadenie.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia