40 m² šťastia: Dokonale zariadený byt na Ukrajine

Ani veľký, ani malý, taký akurátny bytík navrhla trojica architektov a dizajnérov z ateliéru Polyglon v Ľvove.

Byt, v ktorom človeku prechádza zrak - a to doslova, pretože oči putujú od jedného zaujímavého detailu k druhému. Taký je byt, ktorý navrhla trojica Roman Verbiščuk, Julianna Verba a Ljubov Lazoriv.


Farebnosť bytu stojí na pilieroch z neutrálnych farieb - na stenách, polopriečkach a deliacich múrikoch a na jemných pastelových tónoch detailov a bytových doplnkov. Farby sa pritom v byte opakujú na viacerých miestach, čím podporujú dojem ucelenosti a jednotného konceptu.

Pastelové bývanie na 13 m²: Koľko priestoru potrebujete k šťastiu vy?

Dvoma základnými farbami, ktoré spočiatku oko ani nevníma, je však biela a čierna. Tá prvá vytvára dojem väčšieho a svetlejšieho priestoru, tá druhá vyhraňuje - v podobe úzkych rámikov, líšt a pásikov, akoby nakreslených čiernou fixkou.


Jedným z najzaujímavejších riešení, ktoré človek na prvý pohľad možno prehliadne, je detail v spálni: jedna stena je pozoruhodne dotvorená nielen jemnými farebnými trojuholníkmi, ale navyše, je vo vysokom lesku. Tým sa aj do tmavšieho kúta spálne dostane svetlo - odráža sa od protiľahlých, hoci vzdialených, okien. Spacia časť tak tiež vyzerá väčšia.

Pozrite sa: Ako potešiť dušu romantickými stenami

Odvážne, no veľmi zaujímavé je aj riešenie kúpeľne v tomto farebnom bytíku. Fotky kúpeľne nájdete v galérii pod článkom.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia