Rodinný dom pre milovníkov dreva: Spojení s prírodou

Rodinný dom v pomerne pokojnej štvrti mal byť čo najviac spojený so záhradou. V interiéri malo mať hlavné slovo drevo. Pozrite sa, ako to dopadlo.

Švajčiarsky architekt Jan Skuratowski navrhol dom pre mladú rodinu na spoločnom pozemku s iným domom. Tvar novostavby teda harmonizuje s vedľajšou, tehlovou stavbou v bezprostrednej blízkosti.


Hoci vedľajší, starší dom má podobný pôdorys, novostavba je viac otvorená do záhrady. Majitelia tiež chceli pochôdznu strechu, na ktorej si budujú strešnú záhradku. Drevo sa ako primárny materiál ukazuje nielen v interiéri, ale aj na fasáde.

Rodinný dom na úzkom pozemku: Postavili si dom v peknom bielom obale

V interiéri na prízemí domu vznikol veľký otvorený priestor, ktorý sa mierne lomí do oblúka. Nachádza sa tam kuchyňa, obývačka a jedáleň, ktoré sa sklenenými stenami otvárajú do záhrady. Priestor má kvalitnú podlahu z dubového dreva. Na strope je drevený obklad zo smrekového dreva.


Zaujímavá prístavba k starému domu: Stavili na drevo a otvorenosť


Na prízemí sa nachádzajú dve spálne a kúpeľňa, o poschodie vyššie si majitelia zariadili ďalšiu izbu a pracovňu. Na najvyššom poschodí je centrálna spoloženská miestnosť obkolesená veľkorysou terasou s nádherným výhľadom do okolia.

Autor: Nonka