Silné zábery: Najkrajšie fotky architektúry za rok 2016

Medzinárodná súťaž The Art of Building každý rok vyberá najkrajšiu fotografiu architektúry. Prihlásiť sa do nej môžu tak profesionáli, ako aj amatéri.

Cieľom súťaže The Art of Building je oslava kreativity v priemysle, nadšenia ľudí, ktorí pracujú v oblasti stavebníctva, architektúry a urbanizmu. Prihlásiť sa do nej môžu fotografi maximálne s troma zábermi, vždy zhruba do polovice októbra. V prvých dvoch vyraďovacích kolách o postupujúcich rozhoduje odborná komisia, posledné slovo má však verejnosť.
V galérii pod článkom nájdete fotku víťaza aj 15 finalistov.

Hotel plný kuriozít: Graffiti umelec Banksy otvoril hotel na hranici Jeruzaléma

Komisia vyberá fotografie do štyroch kategórií: Architektúra, Kreatívny pohľad, Ľudská interakcia a Mladý fotograf roka do 18 rokov. (Víťaz v tejto kategórii dostane finančnú odmenu 1 000 libier.)Absolútny víťaz fotografie roka tiež získava finančnú odmenu - 3 500 libier.

Najväčšia česká drevostavba bude mať tvar stromu a vyrastie v Hradci Králové

Autorom najlepšej fotografie architektúry za minulý rok sa stal 30-ročný „mestský fotograf" Roman Robroek so záberom Control. Robroek sa špecializuje na fotografovanie opustených budov a zaujímavých priemyselných areálov. Naposledy na seba upozornil sériou fotografií opustených európskych kostolov pod názvom Bohom zabudnuté miesta.

Pozrite sa do galérie pod článkom a pozrite si nielen víťaza, ale aj pätnástich finalistov tejto súťaže.

Autor: Nonka
Zdroj foto: The Art of Building