Dom, ktorý nemá jednu, ale až tri šikmé strechy! Tradičný a moderný zároveň

Rodinný dom na pomerne tichej ulici, ktorú lemujú zväčša prízemné domy, nechcel veľmi vytŕčať z radu. Majitelia však chceli viac miesta.

Pozemky v tejto štvrti nie sú mimoriadne veľké, a tak majitelia stoja pred zásadnou voľbou: Uskromniť sa v malom domčeku, alebo pripraviť sa o záhradu a zeleň zmeniť na zelený opasok okolo domu?

Viacgeneračné bývanie: Pozrite si dom, ktorý sa mení podľa potrieb majiteľov

V tomto prípade sa majitelia rozhodli pre druhú možnosť. Obytná plocha sa totiž pre nich ukázala ako kľúčová. Okrem toto potrebovali dom vytiahnuť aj vyššie. Ako však postaviť nenápadné poschodie v rade prízemných domov?


Architekti sa rozhodli pre členitú fasádu, ktorá má nie jednu, ale tri šikmé strechy! Dom tak klame zrak: keďže sa nepozeráme na jednu súvislú veľkú plochu, vznikla ilúzia perspektívy - akoby sme pred sebou videli tri domčeky.

Dom, v ktorom sú všetky dvere dokorán: Terasa ho v lete zväčší o ďalšiu obývačku

Prízemie je členité tak, aby bol prechod plynulý. Vstup do domu je pomerne úzky - z predsiene sa dá vstúpiť do pracovne v prednej časti domu. Naľavo sa nachádza garáž. Tri schodíky delia túto „pracovnú" časť od privátnej, v ktorej sa nachádza kuchyňa, jedáleň a veľkorysá obývačka. V nej stojí za pozornosť zaujímavý detail - lomené okno, vďaka ktorému majú majitelia dokonalý prehľad o celej záhrade.


V zadnej časti domu sa nachádza hlavná spálňa so samostatnou kúpeľňou. Na poschodí sa nachádzajú ďalšie dve spálne a spoločenská miestnosť.V galérii pod článkom nájdete viac pozoruhodných detailov z tohto domu.

Autor: Nonka