Pozrite si minibývanie: Mestečko Mňamkovo a jeho čarovné interiéry

Pripravte sa na dojatie: Zaza, Nazey, Zuka a Zizi sú štyria hladní škrečkovia, ktorí sú hlavnými hrdinami gruzínskeho seriálu Hungry Hungry Hamsters. Každý týždeň sa ich fanúšikovia tešia na ďalšie dobrodružstvá chlpatej rodinky.

Škrečkovská rodinka žije v minimestečku Yumville (Mňamkovo), ktorému nič nechýba: majú kníhkupectvo Jedz, čítaj, miluj (s dôrazom na tú prvú časť), kino Apollo, v ktorom sa hrajú iba staré filmy a aj rodinný podnik - miniatúrny obchodík s potravinami na rohu ulice.

Majster miniatúr: Tento chlapík dokáže akúkoľvek ulicu presne premeniť v mierke 1:20

Otec rodiny Zaza si najradšej číta noviny a lúšti krížovky. Samozrejme, okrem jeho obľúbenej činnosti - jedenia. A pozerania hudobných videoklipov, ako napríklad myšacej Miley C v televízii, ktorá sa hompáľa na kovovej miniguli. (Znalci popu vedia...)


Mama Nazey má radšej pomalšie tempo a miluje indické telenovely, v ktorých medzi dvoma vetami vidíte tisíc prestrihaných záberov na detaily tvárí hlavných hrdinov.

Dve dospievajúce deti v rodine - Zuka a Zizi prežívajú vlastné dobrodružstvá - Zuka naháňa komáre, Zika behá v koliesku, aby si mohla dopriať obľúbené jedlo...

Nenapraviteľný rojko stavia minidomy na izbových rastlinách: Jeho zmysel pre dizajn nás dostal!

Najzaujímavejším prvkom je však samotné Mňamkovo - dokonalé miniatúrne mesto s 1 325 drobnými detailami, od obrázkov na stenách v interiéroch, po svietiace lampičky na ulici. Na výrobu kulís bolo potrebných viac než 1984 hodín sústredenej ručnej práce, aby (zatiaľ) 9 dielov seriálu malo tú pravú atmosféru.


Prečo seriál o škrečkoch? Nápad vznikol v reklamnej agentúre Leavingstone v Tbilisi, ktorej klient - výrobca konzervovaných potravín potreboval upozorniť mladšiu generáciu na svoje výrobky. A keďže mestskí ľudia už trpia selektívnou slepotou, pokiaľ ide o všadeprítomnú reklamu, rozhodli sa potešiť ich online seriálom, ktorý nebude veľmi tlačiť na pílu.Seriál o škrečkoch, ktorí milujú jedlo a inak ich život veľmi netrápi, to trafil presne!

Pozrite si prvý diel seriálu v angličtine - VIDEO nájdete pod článkom a určite nevynechajte ani GALÉRIU fotografií!

Autor: Nonka
Zdroj foto: Behance