Deväť spôsobov ako zmeniť steny bez maľovania

Nemáte čas alebo chuť na maľovanie? Svoje štyri steny si môžete oživiť aj iným spôsobom. Existuje mnoho rôznych trikov, ako obliecť miestnosť do nového šatu - a my vieme, ako to dosiahnuť v priebehu pár hodín!

Čo takto siahnuť po washi páske, maliarskom pere, tapete či iných jednoduchých materiáloch, ktoré dodajú stenám ten správny akcent? S trochou trpezlivosti vyčarujete aj vy doslova umelecké dielo.

Pozrite si aj: Tapety sú opäť v móde


Pohrajte sa so zlatým perom
Pamätáte, ako vám mama hovorila, že po stenách sa nekreslí? Zabudnite na tento príkaz z detstva a vytvorte efektné vzory pomocou metalických fixiek alebo maliarskeho pera. Hľadajte širší rozmer štetca, približne 6 - 8 mm bude stačiť.

Fotky, fotky, všade samé fotky
Kde sú tie časy, keď sme na vyvolanie fotky čakali týždne? Zvečnite si svoje obľúbené momenty v koláži (môže byť aj čierno-biela) a nechajte si ju vytlačiť u profesionálov. Dnes je už tlač na rôzne materiály pomerne lacnou záležitosťou a vďaka originalite sa rozhodne oplatí.


Dodajte hĺbku

3D efekty na vás nemusia vyskakovať len z filmov. Podobný princíp môžete aplikovať aj na výzdobu steny - alebo aspoň jej časti. Nebojte sa kombinovať drevo vo svojej pôvodnej farbe s oranžovou v ombre štýle. Správne meranie je základom, inak na stene nevytvoríte geometrický vzor - námaha však rozhodne stojí za to!

Hurá do kreslenia!
Už ste skúsili nalepovacie tabuľové fólie? Samozrejme, pokojne môžete tabuľovou farbou natrieť aj priamo steny. Ak sa však obávate takéhoto radikálneho kroku, bude fólia lepšou voľbou. Potom vám už len stačí vybrať obrys, preniesť si ho na maketu z hrubšieho papiera, vystrihnúť a obkresliť správne ostrou kriedou.

Zaujíma nás váš názor: Stačila by vám takáto chatka na víkend?

Náš tip: použite krajčírsku kriedu v ceruze, dostať ich v rôznych odtieňoch.

Diamanty a pravítko? Čo je to za kombinácia?
Aj úplne nudné biele steny možno prekvapivo rýchlo premeniť na klenot. Budete potrebovať pravítko (poriadne dlhé) a metalickú pásku či fixu. Vyberte jednoduchý lineárny vzor a o chvíľu máte hotovo.

Vyjadrite svoj názor na stene
Aj keď sa v rôznych obchodoch dajú zakúpiť nalepovacie nápisy od výmyslu sveta, nemusia vám sadnúť. Čo takto napísať to po svojom? Vyberte si obľúbený citát, verš či úryvok z piesne a vyzdobte ním svoju stenu. Vdýchte to miestnosti jedinečnú náladu.


Bodky z washi pásky

Sú ich doslova milióny. Áno, vzorov, šírok i dizajnov na washi páskach. A my sa ich nevieme nabažiť. Čo takto vytvoriť z vašej obľúbenej washi pásky menšie i väčšie bodky a nalepiť ich na stenu?

Priložte obklad!
Niekedy stačí ozvláštniť len časť steny alebo obklad. Nezabúdajte ani na bordúry, prácu si tak urýchlite, pretože ide o menšiu plochu. Vyskúšať môžete napríklad jednoduchú aplikáciu základných geometrických tvarov, akými sú trojuholníky.


Ako v úli

Pre zručnejších majstrov tu máme tip ako vytvoriť zaujímavú ozdobu na stenu. Mimoriadne sa hodí aj do pracovných priestorov, kde sa budete cítiť veselo ako včielka v úli. Čo poviete, takáto veselá farebná kombinácia nabije každého energiou!

Realizácie, ktoré sme opisovali v článku, si môžete pozrieť v našej galérii.

Autor: AgátaFocus Media

Video

Diskusia