Bývanie pre nerozhodných: Zariaďte si byt eklektickým štýlom. Ako na to?

Hádate sa s partnerom, pretože vaše názory o zariadení sa líšia? Tak si predstavte, že sa dajú skĺbiť aj zdanlivo opačné štýly. Zoznámte sa s eklektizmom!

Ako vzniká jedinečný eklektický štýl?

Nebojte sa kombinovať farby, tvary, motívy i časové obdobia. Interiér môžete zaplniť kúskami nábytku po babičke a doplniť ich modernými umeleckými dielami. Aby všetko ladilo, pridajte nábytok na mieru a vznikne doslova dokonalá eklektická kombinácia.

Zvolili ste si jedinečný kúsok?

Ak taký máte, doprajte mu priestor, aby mohol rozprávať. Sekretár či kreslo po babičke môžete zreštaurovať - nezabudnite, že ide o jedinečný kus, ktorý potrebuje vyniknúť. Zlaďte k nemu ostatné zariadenie a vizuálne ho zvýraznite.

Pozrite si aj: Najekologickejšie bývanie? Jednoznačne drevené domy!

Doplnky

Môžu predstavovať nenáročný spôsob, ako sa preniesť do dôb dávno minulých či na miesta kilometre vzdialené. Pokojne vytiahnite makramé alebo háčkovaný obrus, ktorý ste už roky nepoužívali, povešajte na steny staré obrazy v nových rámoch a výzdobu doplňte o svoje úlovky z dovoleniek či ciest po svete.

 

Náš tip: Nebojte sa kombinovať. Ak nemáte istotu, vyskúšajte to. Možno sa niektoré kombinácie nábytku či doplnkov k sebe najskôr nehodia, dajte im však pár dní čas. Pozorujte ich v rôznu dennú dobu, zvážte funkčnosť. Nakoniec vás pokojne môže osloviť čaro nečakaného!

V našej galérii nájdete inšpirácie z jedného bytu zariadeného v eklektickom štýle. Napriek miešaniu rôznych časových období i dizajnov pôsobí harmonicky a čisto. My by sme sa doň nasťahovali hneď!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia