Ako z iného sveta! Viete si predstaviť život v takýchto unikátnych priestoroch, ktorého cena pozemku je nevyčísliteľná?

Dlho skrývaná japonská svätyňa je konečne prístupná. Ako to v nej vyzerá?

V japonskom meste Kamakura stojí pamiatka a architektonický umelecký kus, ktorý vyšiel z rúk slávneho Normana Fostera. Po dlhé roky bola táto svätyňa oslavujúca japonský budhizmus neprístupná. Dnes však už aj verejnosť môže nazrieť do tejto unikátnej budovy.

Ostatní práve čítajú: Industriálny štýl v kuchyni: Stačí správna lampa a kuchyňa má šťavu!

V roku 2004 vznikla len 9 minút chôdze od kamakurskej stanice unikátna stavba, ktorá sa v minulom roku premenila na múzeum. Pôvodne vznikla ako architektonické dielo z dielne Normana Fostera pre japonského zberateľa moderného umenia a budhistických umeleckých kúskov - a mala slúžiť ako súkromná rezidencia. Ide len o druhú súkromnú rezidenciu, ktorú v Japonsku Norman Foster navrhoval.

 

Cena za pozemok je nevyčísliteľná

Samotná stavba nevznikla na „zelenej lúke", na pozemku totiž stoja unikátne historické pohrebné jaskyne „yagura" a pred stavbou bola v blízkosti aj šintoistická svätyňa. Cena pozemku v takto unikátnej lokalite je podľa odborníkov prakticky nevyčísliteľná, podľa odhadov by však mohlo ísť o čiastku okolo 7,75 milióna €, cena za pozemok aj spolu so stavbou je však minimálne dvojnásobná.

Ostatní práve čítajú: FOTKY PRED A PO: Takto sa zmenila úbohá kuchyňa na čarovnú farmársku

Keďže sa ale pozemky tohto druhu prakticky vôbec nedostávajú na trh s nehnuteľnosťami, cena za ktorú ich možno získať sa tým ešte zvyšuje.

 

Staré vs. nové

V obytnom dome bolo možné nájsť bazén s lešteným vulkanickým kameňom i podlahy z antických čínskych dlaždíc. Pri premene domu na múzeum bolo potrebné vykonať určité zmeny, preto kuchyňu, spálne, kúpeľne a obývacie časti pre personál boli prerobené, rovnako bazén sa premenil na odkladacie miesto.

Čo poviete, viete si predstaviť život v takýchto unikátnych priestoroch? Pozrite si v galérii viac.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia