Túžite po bezpečnosti, ale nechcete sa stále zamykať? Potrebujete túto vec!

Našli sme pre vás vychytávku, ktorá je dizajnová na pohľad, ale zároveň perfektne plní aj účel praktickosti. Dámy a páni, toto budete bezpochyby chcieť všetci!

Nechajte sa zlákať holandskými dverami - sú otvorené a zároveň zatvorené

S rastúcou obľubou vidieckeho štýlu sa opäť dostávajú do pozornosti holandské dvere, ktoré boli obľúbené v 17. storočí v Holandsku. Ich hlavným účelom bolo udržať zvieratá a deti vnútri a zároveň zabrániť tomu, aby vietor do domu nafúkal nečistoty. Celkom praktické, nie? Okrem toho, holandské dvere dodajú domu osobitý vzhľad. Pôsobí priateľsky, no predsa neumožní cudzím vstup bez vášho pozvania.

Prečítajte si aj: Takto sa zariaďuje! Táto izba poteší 3-ročné dievča aj dospelú ženu

Nielen na polovicu

Holandské dvere sú rozdelené v stredetak, aby sa dala otvoriť horná polovica, kým spodná ostáva zatvorená. Obidva kusy sú zabezpečené západkou, aby ste v prípade potreby mohli dvere používať ako celok.

 

Holandské dvere majú štandardnú kľučku v spodnej časti a úchytku v hornej. Dvere však vôbec nemusia byť predelené presne na polovicu. Spodná časť môže zostať vyššia, aby ste sizachovali viac súkromia. Presklená horná časť umožní vidieť, kto prichádza.

Viac svetla a vzduchu

Keď je horúco a vzduch doslova stojí v miestnosti, nepomôžu ani dokorán otvorené okná. Účinný je jedine prievan, ktorý vznikne po otvorení dverí. Ak však dvere nepodložíte, môžete sa „tešiť" na neželaný bonus - poriadne buchnutie. S holandskými dverami sa to určite nestane. Umožnia lepší prístup vzduchu a svetla do interiéru a prepoja ho s exteriérom.

Prečítajte si aj: Oživte steny zeleňou, o ktorú sa netreba starať! Tento trend je stále na čele TOP rebríčka

Dvere so štýlom

Holandské dvere môžete použiť ako hlavné, keďže majú rovnako efektívne tesnenie ako štandardné exteriérové dvere. Viac ich však využijete ako zadné dvere, ktoré priamo spájajú interiér so záhradou alebo s terasou. Umožnia vám vychutnávať si výhľad na zeleň a zjednodušia servírovanie, ak si radi posedíte s hosťami na terase. Na dvere nezabudnite osadiť sieťku, aby ste do domu nevpustili dotieravý hmyz.

 

V interiéri ich môžete využiť ako alternatívu pevných dverí a osadiť ich do práčovne, pracovne alebo do detskej izby, aby ste mali lepší prehľad o tom, čo sa za nimi deje. Dokonca sa môžu stať alternatívou detskej zábrany na schodisku.

Vzhľad je dôležitý

Holandské dvere majú historický šarm, ale k dispozícii sú v rôznych štýloch. Vidiecke i jednoduché moderné. Výplň nemusí byť len z číreho skla, dvere veľmi pekne dopĺňajú štýlové vitráže z rôznofarebného skla. Holandské dvere však môžu byť aj celodrevené a zaujať textúrou, farbou alebo iným vzorom.

Prečítajte si aj: (FOTO) V tejto krajine prežijete najkrajšiu zimnú dovolenku: Hotová rozprávka, ktorý zámok si vyberiete?

Odlišovať sa môže i vnútorná a vonkajšia farba dverí. Pri výbere farby však nezabudnite na to, že po otvorení uvidíte vonkajšiu časť dverí, preto by mali spolu harmonizovať a zapadnúť aj do farebnosti interiéru.

Ak si ich stále neviete predtaviť, nakuknite do našej galérie. Sú úžasné!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia