4 TOP trendy pre rok 2019, ktoré musíte mať!

Ani sme sa nenazdali a je tu nový rok a s ním aj nové trendy zo sveta bývania a dekorovania. Pozrite sa spolu s nami, čo bude tento rok IN.

V dnešnej dobe sa väčšina z nás pri rozhodovaní o bývaní radí s internetom. Sociálne siete a virtuálny život nás čoraz viac podnecujú sledovať aktuálne dianie. Ak chcete držať krok s tohtoročnými trendmi, čítajte ďalej, poradíme vám, čo si musíte zaobstarať, aby ste boli IN.

Pozrite si aj: Spravte si jedinečné kvetináče: Toto by vám nikdy nenapadlo!

Farby roka 2019

Módnou farbou roka 2019 bude koralová ružová, avšak v bývaní budú v kurze iné farby. Staroružová je nová biela. Slávi svoj úspech už pár rokov a pokračuje aj tento rok. Stala sa akousi neutrálnou farbou, ku ktorej môžete doladiť mnoho iných odtieňov podľa vášho gusta. Ak máte pocit, že je skôr ženskou farbou, máme pre vás ďalší trendy tip.

 

Okrem staroružovej bude tento rok IN aj námornícka modrá alebo teda tmavomodrá farba, čo môže pôsobiť trochu pochmúrne, a preto nie je vhodná pre každého. Ten, kto sa odváži experimentovať a zapracuje túto dominantnú farbu do interiéru, má ale vyhraté.

Pozrite si aj: Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec

Geometria nielen v škole

Ďalším trendom v dekorovaní bude geometrický vzor. Či už na tapetách na stene, alebo na gauči, či na vankúšoch, alebo na koberci. Pripravte sa na to, že geometrické tvary budú jednoducho všade. Ak máte zo školy zlé spomienky na geometriu, tento rok na ne musíte zabudnúť.

Pozrite si aj: Zelený hit do domácnosti: Zamilujte sa do kokedamy - rastliny na nitke!

Tento trend môžete využiť najmä v obývačke a v spálni, no ak sa rozhodnete aj pre iné izby, zaručene to nebude krok vedľa. Kuchyňa a kúpeľňa tiež dokážu vyťažiť z tohto trendu, a okrem doplnkov môžete zvoliť aj obkladačky s rôznymi tvarmi.

 

Príroda valcuje

Minuloročný trend prírodných materiálov zostáva v kurze aj tento rok. Obzvlášť cool bude tento rok drevo, najmä také, ktoré vyzerá naoko neopracované, holé. Už teraz nájdete v obchodoch plno doplnkov a dekorácii z tohto materiálu.

Pozrite si aj: Jazierko v zime: Nedovoľte mu zamrznúť

Trendom sú najmä rámy na zrkadlo či poličky. Okrem neopracovaného dreva je zaujímavé aj naplavené drevo, takýto kúsok pôsobí naozaj neobyčajne a originálne.

 

Nadčasová originalita

Ale hlavne: Buďte sami sebou a zaobstarajte si to, čo hovorí o vás, o tom, akí ste. Ručne vyrobené doplnky a dekorácie nikdy nevyjdú z módy, pretože je to časť vás. A ak vašu osobnosť vystihuje nejaký gýčový doplnok, nehanbite sa. Ak ho správne doladíte do vašej domácnosti, bude vám spríjemňovať každý deň a hlavne budete originálni.

Inšpirujte sa v našej galérii tým, čo v roku 2019 odporúčajú dizajnéri.

Autor: Ľudmila

Focus Media

Video

Diskusia