Bývate v paneláku a túžite po krbe? Odteraz ho už môžete mať! (FOTO)

Krb je srdce domova, ktoré príjemne hreje a stretáva sa pri ňom celá rodina. No predstavte si, že ho môžete mať aj v prípade, že žijete v paneláku. Pýtate sa, ako je to možné?

Nie je však reč o krbe, v ktorom môžete kúriť, bez komína to prosto nejde. Falošný krb síce priestor nevyhreje, ale svoju estetickú stránku bude plniť na 100 %. Na prevádzku falošného krbu  nepotrebujete dokonca ani drevo, napriek tomu vás bude v interiéri hriať - na duši. Je totiž nádhernou interiérovou dekoráciou. A môžete ho mať kdekoľvek.

Ostatní práve čítajú: Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí

Rôzne podoby

Falošný krb nie je len záležitosť vintage a rustikálnych interiérov. Môžete ho obliecť do rôznych „šiat" a zapadne kdekoľvek. Základnou súčasťou falošného krbu je rímsa, ktorá mu dáva charakteristický vzhľad. Je akýmsi pomyselným rámom pre falošné ohnisko.

 

Tento priestor môžete ľubovoľne dekorovať - sviečkami, drevenými polienkami, kvetmi alebo inými dekoráciami. Môžete ho dokonca vymaľovať kontrastnou farbou či vyplniť policami.

Ostatní práve čítajú: Varíte si v kuchyni maximálne kapučíno? Potom by vaša kuchyňa mala vyzerať takto!

Drevo alebo tehla

Falošná krbová rímsa môže byť z dreva, do úvahy však prichádzajú aj ďalšie materiály: kameň, tehla alebo sadrokartón. Rímsu nemusíte umiestniť len priamo na podlahe. Ak to priestorové možnosti nedovoľujú, inštalujte ju na stenu. Dopredu zvážte jej rozmery a šírku.

Ostatní práve čítajú: Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie

Široká rímsa pôsobí majestátne, získate hlboké ohnisko a zmestí sa na ňu viac dekorácií, ale zaberie aj viac miesta. V menšej miestnosti je vhodnejšia úzka rímsa. Ak potrebujete priestor opticky zväčšiť, do falošného ohniska umiestnite zrkadlo.

 

Praktické doplnky

Klasický krb má množstvo doplnkov, bez ktorých sa pri jeho používaní nezaobídete. Ide o rôzne náčinie, košík na drevo, zástenu. Ak chcete, aby bola ilúzia čo najdokonalejšia, neváhajte ich k svojmu krbu umiestniť. Bez ohňa by žiadny krb nepôsobil autenticky. Skutočný oheň vytvoria sviečky, ktoré môžete umiestniť do svietnikov alebo lampášov, prípadne ich nahradiť elektrickým osvetlením.

Ostatní práve čítajú: Neuspokojte sa s drevotrieskou: Toto sú dôvody, pre ktoré sa oplatí skutočný drevený stôl

Vždy iný

Falošný krb je ideálne miesto na sezónnu výzdobu. Či už do neho aranžujte veľkonočné dekorácie, tekvice, alebo vianočný stromček, vždy bude vyzerať veľkolepo. Môže tu vzniknúť malá galéria s obrazmi alebo fotografiami.

Romantické duše si zas v hlbšom falošnom ohnisku môžu vytvoriť relaxačný kútik s pohodlným kreslom a so stolíkom. Fantázii sa medze nekladú.

 

Verzia pre zimomravých

Ak vám pocit na duši na zohriatie nestačí a túžite po tom, aby vás krb naozaj zohrial, máme pre vás tip. Do falošného ohniska umiestnite elektrický ohrievač alebo bio krb, ktorý ako palivo používa etanol. Oheň je skutočný, ale pri horení nevzniká dym. Dôležité je však zabezpečiť v miestnosti dostatočné vetranie.

Neviete si to predstaviť? Šup do našej galérie. Určite ho budete chcieť aj vy!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia