Neuveríte, z čoho začali vyrábať obklady: Tomu sa vraví rebélia! Trúfate si?

Dlaždice, obklady, kuchynské zásteny či podlahy - odteraz s novou šťavou, s chuťou a s nápadom. Mali by ste na TOTO odvahu?

Skúšali ste niekedy jazdiť na skateboarde? Frajeri dokážu s touto malou doskou na kolieskach naozaj skvelé a často veľmi riskantné kúsky, preto je jej životnosť zvyčajne krátka. Vďaka recyklácii však ani zničené kúsky nekončia na smetisku.

Ostatní práve čítajú: Koniec pravidlám: Vo svete fičí trend BOHO kuchyňa: Sloboda, farebnosť, voľnosť

Pri pohľade na pestré obrázky a nápisy, ktoré ich zdobia, by to bola škoda. Práve pestrá rozmanitosť stála za nápadom vytvoriť z nich jedinečné obklady.

 

Večná inšpirácia

Interiérový dizajn sa rád necháva inšpirovať umením ulice. Spomenieme napríklad obklady so vzorom graffity, inšpirované tvorbou street umelca s pseudonymom Banksy. Skateboarding je životný štýl a obrázky na skateboardoch sú bezpochyby malé umelecké diela.

Ostatní práve čítajú: 5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

Okrem originálnych dlaždíc sa už do pozornosti zákazníkov tlačia i textílie a tapety s ich typickými vzormi. A kvalitná digitálna tlač dokonale zachytáva aj najmenšie detaily.

Ostatní práve čítajú: 20 tipov na to, ako využiť hluché miesta v kuchyni: Wau, toľko úložného priestoru!

Rebelské obklady

Drevo, z ktorého sú skateboardy vyrobené, je vynikajúcim východiskovým materiálom, ktoré by bola škoda nevyužiť. „Dosky" sú zložené z niekoľkých vrstiev preglejky z kanadského javora, takže majú dostatočnú tvrdosť.

 

Dlaždice zo skateboardov nie sú žiadne fajnovky, ale hrdo sa hlásia k svojmu pôvodu. Zreteľne na nich môžete vidieť množstvo autentických škrabancov, ktoré získali počas nespočetných pádov na asfalt. Za každým z nich sa skrýva nejaký príbeh...

Ostatní práve čítajú: Spoznajte prísne pravidlá, ako správne pracovať s bielou v kuchyni

Rôzne vzory a tvary

Dlaždice majú rôzne rozmery a veľkosti, okrem klasického štvorca sú v ponuke obdĺžniky, ale aj kruhy či hexagóny. Zaujímavým artiklom sú dlaždice vyrezané z „nosov" skateboardu, navnivoč jednoducho nevyjde žiadna časť.

Ostatní práve čítajú: Stále rozhádzaná domácnosť? Možno robíte tieto 4 chyby!

Pestré obklady zo skateboardov príjemne dopĺňajú neutrálne zariadené interiéry, ktorým dodajú život a správnu iskru. Mix rôznofarebných kúskov na seba strhne pozornosť, no nepôsobí násilne.

 

Vo verzii glamour a indigo

V prípade, že je dávka pestrosti na váš vkus privysoká, výrobca ponúka keramické dlaždice vo vyhotovení čierna a biela. Vzory zo skateboardov v striedmej farebnosti pôsobia luxusne a pristanú každému interiéru. Na výber máte dvanásť vzorov, ktoré môžete navzájom ľubovoľne skombinovať. Ešte väčší výber umožňuje kolekcia 24 dlaždíc s indigovým nádychom.

Ostatní práve čítajú: Kúpili ste si nový byt? Týmto vybavovačkám sa nevyhnete!

Zásteny, podlahy aj 3D steny

Nezvyčajné dlaždice môžete na steny inštalovať rôznymi spôsobmi. Krásne vyznejú v podobe kuchynskej zásteny i kúpeľňového obkladu. Ak sa bojíte použiť drevený obklad na miestach so zvýšenou vlhkosťou, máte možnosť siahnuť po verzii z keramiky alebo z porcelánu.

Ostatní práve čítajú: Stále máte málo miesta? Toto sú rezervy takmer každej domácnosti, využite ich!

Rozdiel v materiále na pohľad ani nerozoznáte. Obklady zo skateboardov môžete na stenu lepiť rovnako ako „klasický" obklad a následne škárovacou hmotou vyplníte medzery. Použiť však môžete i klince, ak chcete na stene vytvoriť 3D efekt.

Najlepšie urobíte, keď si v našej galérii pozriete, ako dlaždice zo skateboardov vyzerajú.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia