Interiérové trendy pre rok 2019 sú plné energie: Toto je 5 absolútne naj!

Rok 2019 priniesol do interiérov totálne osvieženie. Pozrite sa na 5 šťavnatých nápadov, ktorými môžete potešiť svoje domovy.

Viac chuti do života, viac pozitívnej energie a celkovo sa zviesť na aktuálnej vlne pozitívnych vibrácií vám pomôžu aj bytové trendy roka 2019. Ak chcete chytiť ten správny „vibe" a „flow", nasledujte vhodné variácie bývania. Váš domov bude sviežejší a život pestrejší.

Pozrite si aj: Bytík ako lusk: Nápady, ktoré si možno odniesť z bývania 17,5 m²

Nová farebná schéma

Zvoľte si ju tak, aby ste mali v interiéri dve, maximálne tri dominantné farby. Prečo? Pretože presne toto je to, čo potrebujete. Žiadnu kombináciou farby pojašeného papagája. Samozrejme, uvedené tri farby môžete ďalej jemne tónovať, a tak vám vznikne plnofarebný príbytok, ktorý bude upokojovať a nie dráždiť spleťou farieb.

 

Umenie

Jedno slovo, ktoré vystihuje prakticky celý rok 2019. Do bytov, domov aj garsóniek sa sťahujú opäť umelecké diela. Žiadne kópie, žiadne tlačoviny, ale skutočné umenie. Nezáleží na tom, či za originálny obraz dáte desaťtisíce eur, alebo si ho kúpite za niekoľko desiatok od insitného umelca.

Pozrite si aj: Zisťovali sme a prekvapíme vás: Potrebujem stavebné povolenie, keď chcem klimatizáciu?

Originálne umenie je presne to, čo budete potrebovať na osvieženie stereotypu a nudnej šedi. Čím viac originálov, tým viac pozitívneho vyžarovania. Predsa len. Ľudská tvorivosť a energia vložená do umenia je nenahraditeľná.

Pozrite si aj: Toto je najzdravší materiál, z ktorého by ste mali mať všetky veci v domácnosti!

Zeleň

Kde môžete, tam ju zasaďte. Ak premýšľate o voľbe črepníkov, v kurze sú aj závesné. Môžete ich napríklad uchytiť na balkóne, na terase alebo pokojne aj niekde v miestnosti z garniže. Zeleň prináša do bytu sviežosť a bezpochyby zlepšuje aj ovzdušie. Je to prirodzený filter vzduchu, a preto sa po nasadení zelene medzi štyri steny budete cítiť omnoho viac v pohode ako bez nej.

 

Dekoratívny koberec

Po vytesnení tkanín z podlahy sa opäť sťahujú do bytov. Sterilita a chladné plochy sú preč. Koberec, hlavne ak je pekný a farebný, zohreje nielen na pohľad, ale je príjemný aj na chodenie. Rok 2019 je rokom behúňov. Vyberte si nejaký pekný pod nohy, k posteli alebo len tak, na predelenie zón v otvorenom priestore. Aj v tejto polohe spoľahlivo funguje.

Pozrite si aj: Otravujú vám susedia život? Nedajte sa! Na toto všetko máte zo zákona nárok

Podlahové osvetlenie

Stropové je štandardom, ale v roku 2019 do hry vstupuje aj podlahové osvetlenie. Pomocou LED pásikov si viete svetlo preniesť na soklíky nábytku alebo postele. Pokojne aj do chodby ako náladové osvetlenie či ako osvetlenie predsiene, aby ste videli, kam idete a nemuseli svietiť hlavným svetlom.

 

Takéto LED technológie nežerú veľa energie a často sa na nich dá nastaviť aj farebné spektrum od bieleho svetla, cez romantické červené až po wellness zelené.

Pozrite si aj: TOTO je najdôležitejšia vec pri kúpe bytu: A nie je to ani cena, ani jeho rozloha!

Inšpirujte sa v našej GALÉRII sviežimi trendmi pre rok 2019. Sú fakt krásne.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia