Voľte doplnky a steny v TEJTO farbe: Má schopnosť okamžite vás dobiť energiou

Premýšľate, aká farba interiéru by bola pre vás najlepšia voľba? Alebo v akom tóne budú prevládať doplnky a dekorácie? My odporúčame farbu, ktorá nie je veľmi obľúbená, no pritom má v sebe veľkú silu.

Oranžová do interiéru

Máte už plné zuby zimných mesiacov? Ak sa vám žiada obklopiť sa slnkom, radosťou a energiou, rozhodne odporúčame oranžovú farbu! Možno vás prekvapíme, ale hodí sa do najrôznejších interiérov a jej „zavedenie" zvládnete doslova obratom ruky!

Pozrite si aj: Spoznajte prísne pravidlá, ako správne pracovať s bielou v kuchyni

Oranžová farba znie pre mnohých príliš radikálne. Nesie v sebe výrazný energetický náboj a práve preto je taká (ne)obľúbená. Aj jediný malý prvok v oranžovej farbe dokáže rozžiariť, otepliť a doslova nabiť celý priestor energiou, preto by ste si ho mali dopriať práve v zimnom období.

 

Oranžová je farbou optimizmu, pozitívnej energie a povzbudenia

Vyvoláva pocit šťastia, podporuje trpezlivosť a blahodárne pôsobí na naše orgány, najmä pľúca, pankreas, slezinu a srdce. Zrýchľuje trávenie a povzbudzuje chuť do jedla, a tak sa hodí najviac do kuchyne a do jedálne.

Pozrite si aj: Kúpili ste si nový byt? Týmto vybavovačkám sa nevyhnete!

Svoje pozitívne účinky vyvolá aj v spoločenských miestnostiach,v obývačke a detskej izbe. Obľubujú ju ambiciózni, srdeční a zvedaví ľudia. Sýte odtiene oranžovej pôsobia veľmi dominantne a u citlivejších ľudí môžu vyvolávať nepokoj a úzkosť. 

Pozrite si aj: Stále máte málo miesta? Toto sú rezervy takmer každej domácnosti, využite ich!

Kam sa hodí?

Doslova kamkoľvek! Ideálne do miestností, v ktorých sme aktívni. Platí to pre obývačku, kuchyňu, ale aj spoločenské priestory či pracovňu, alebo kancelárie. Oranžovú farbu na nábytku či doplnkoch môžete použiť ako štipku korenia, teda len veľmi striedmo. Bude totiž naplno pútať pozornosť!

 

Stačia detaily

Áno, rozhodne. Oranžový obrus či prestieranie na jedálenský stôl, alebo oranžový kryt stolovej lampy. Alebo oranžová kytica vo váze. V oranžových tónoch môžete zvoliť dvierka skrinky alebo kreslo v rohu miestnosti. Ak sa ale bojíte takýchto radikálnych volieb, rovnakú službu vám spraví oranžová deka alebo sýte poťahy na vankúše.

Pozrite si aj: Bytík ako lusk: Nápady, ktoré si možno odniesť z bývania 17,5 m²

Väčšie plochy

Dobre však vplývajú aj väčšie plochy v oranžovej farbe. Zaujímavo bude pôsobiť koberec s oranžovými prvkami, zaradiť ich však môžete aj vertikálne priamo na steny. Odporúčame voliť pokojnejšie odtiene, príliš žiarivá oranžová farba totiž pôsobí priveľmi energizujúco a po dlhšej dobe zaťaží a unaví vaše oči.

 

V oranžovom duchu

Oranžovú možno aplikovať na neobvyklé plochy, napríklad na spodnú stranu schodiska, nábytkové sokle či lampy. Môže ísť práve o miesta, na ktoré vám padne pohľad len pod určitým uhlom.

Pozrite si aj: Zisťovali sme a prekvapíme vás: Potrebujem stavebné povolenie, keď chcem klimatizáciu?

Náš tip:Ak sa vám zdá oranžová príliš odvážna, začnite malými krokmi - riadom s oranžovými prvkami. Uvidíte, ako vám bude chutiť zo slnkom nabitých tanierov!

Ako pracovať s oranžovou v interiéri, sa dozviete v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia