Ak máte plné zuby klasickej dovolenky pri mori, bezpodmienečne musíte vyskúšať TOTO!

Ak máte chuť na niečo drsné, ale zároveň romantické ako hrom, odporúčame vám popozerať sa po najkrajších majákoch sveta. Zaručnete by sme si v nich chceli skúsiť aspoň jednu noc!

Predstavovali ste si niekedy, aké by to bolo žiť v majáku? V každom prípade vám garantujeme, že ide o ťažkú romantiku, ktorá však nie je pre každého! Teda, aspoň v minulosti to rozhodne platilo. Dnes už nájdete mnohé majáky, ktoré ponúkajú doslova romantickú dovolenku na takmer opustenom mieste. Čo poviete, skúsili by ste?

Prečítajte si aj: Zrkadlám v týchto miestnostiach sa radšej vyhnite: Kradnú zo života smiech a radosť!

Majáky plnili veľmi dôležitú úlohu v dávnych dobách. Využívali sa už v antických časoch, veď ak by sme sa vás opýtali na názov jediného majáku, zrejme spomeniete ten najslávnejší - alexandrijský!

 

Pre bezpečnosť námorníkov a cestovateľov však boli majáky dôležitými navigačnými zariadeniami aj v nasledujúcich dvoch tisícročiach a platí to dokonca aj v dnešných moderných dobách. Samozrejme, dnes sú už majáky automatizované a nevyžadujú si dennodennú obsluhu ako v minulosti.

Prečítajte si aj: TAKTO si spravíte omietku, ktorá vám ušetrí veľa peňazí: Najlepšie totiž drží teplo

Len pre drsné povahy

V minulých storočiach však obsluha majákov vyžadovala obrovskú dávku sebazaprenia. Niektoré majáky boli umiestnené na tak odľahlých miestach, že ich osadenstvo tvorené jednou či dvoma osobami trávilo mesiace bez kontaktu s okolitým svetom.

Prečítajte si aj: TAKTO si spravíte omietku, ktorá vám ušetrí veľa peňazí: Najlepšie totiž drží teplo

Viete si predstaviť, že ste na morskom pobreží po celé mesiace odkázaní sami na seba a svoje zásoby? Prirodzene, so všetkými živlami v okolí. Asi nemusíme pripomínať, že si to vyžadovalo poriadne pevnú psychiku.

 

Už na vás čaká

Mnoho moderných majákov je však dnes premenených na malé hotely, v ktorých si na odľahlom mieste obklopení morom a živlami môžete vychutnávať samotu. Nie je to žiadna vzdialená romantika, vlastný maják si môžete prenajať napríklad aj na „slovenskom mori" - priamo v Chorvátsku.

Prečítajte si aj: Najlepšie triky, vďaka ktorým nebudú steny v detskej izbe nudné: A BEZ maľovania

Úžasná dovolenka

Ak chcete zažiť more z iného uhla a spoznať okrem jeho milej stránky aj tú drsnú, rozhodne vám niekoľkodňový pobyt na niektorom z majákov odporúčame. Či už ako romantický výlet s vašou láskou, alebo pre pár dní skutočnej samoty a maximálny oddych od starostí celého sveta.

 

A ako vyzerajú najkrajšie majáky celého sveta? Pozrite si v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia