Toto je 10 dôkazov, ktoré vás presvedčia, že minimalizmus nie je ani náhodou nudný!

O minimalizme je dnes reč na každom kroku. A priznávame, na prvé počutie vám môže znieť ako prvotriedna interiérová nuda a domáce vákuum zmyslových podnetov. Opak je pravdou!

Svetlé a čisté

Fakt to nie je nuda mať kuchyňu v svetlých farbách. Hoci sa pretláčajú do tohto priestoru aj farebné čačky-mačky, čisté svetlé línie sú povznášajúce. Hladkosť, biele tóny len pre zvýraznenie estetickej chuti okrášlené tmavou. Nuda nehrozí.

Pozrite si aj: 20 tipov na to, ako využiť hluché miesta v kuchyni: Wau, toľko úložného priestoru!

Výrazné detaily

Jeden či dva stačia. Minimalizmus totiž nestojí na predpoklade, že musíte mať okolo seba množstvo vecí, aby ste mali dostatok zmyslových podnetov. Stačí jeden alebo dvaja králi miestnosti. Ak budú stáť za to, atraktivity v priestore bude nad mieru. Myslite na to pri inštalácii obrazu, sochy alebo ozdobných pohárov.

 

Vynikne luster

Môže byť hlavným hráčom minimalistickej kuchyne aj obývačky. Čisté línie alebo moderné geometrické tvary v podobe lustra zaujmú a nebudete sa vedieť na tento bytový doplnok vynadívať.

Pozrite si aj: Spoznajte prísne pravidlá, ako správne pracovať s bielou v kuchyni

Biele a teplé

Kombinácia minimalizmu, ktorá nenudí, ale doslova rozihrá energiu. Čo by ste povedali na bielu kuchyňu s kombináciou teplej farby a s jednou jedinou výraznou ozdobou živého doplnku? V podobe misky s ovocím alebo kytičky kvetov. Minimalistické, ale veľmi chutné.

Pozrite si aj: Najhoršie zlozvyky pri čistení kuchyne: Toto určite robíte zle!

Textúra

Málo doplnkov neznamená, že nemôžu byť napríklad na stene. Toto pravidlo mnoho interiérov zanedbáva. Sústreďujú sa na doplnky a steny nechávajú prázdne. Spravte to naopak. Doplnky vynechajte a doprajte si textúru na stene. Takáto verzia minimalizmu má čo dať aj modernému bývaniu.

 

Šedá veľa nepotrebuje

Šedá je moderná a výborne sa kombinuje s ďalšími farbami. Ak to nepreženiete, pokojne si vystačíte aj s tieňovaním tejto farby od najtmavšej až po skoro bielu. Potom sami zistíte, že plne stačí na vizuálne naplnenie priestoru.

Pozrite si aj: Otravujú vám susedia život? Nedajte sa! Na toto všetko máte zo zákona nárok

Grafika na koberci

Moderná grafika sa nemusí objaviť len na stenách, ale aj na podlahe. Miestnosť so stolom a stoličkami bude vyzerať úplne inak, ak budete mať podlahu s klasickým laminátom, a keď stavíte na zaujímavý koberec plný línií.

Pozrite si aj: TOTO je najdôležitejšia vec pri kúpe bytu: A nie je to ani cena, ani jeho rozloha!

Čierna

Ak ste typ temnejšej povahy, tak môžete skúsiť aj tmavé až čierne steny s bielymi doplnkami a s výrazným napríklad zlatým dekoračným predmetom. Strohé, chladnejšie, minimalistické, ale rozhodne nie nudné. Na vyvolávanie emócií ako stvorené.

 

Moderné umenie

Na rozdiel od renesancie, viktoriánskej doby alebo aj avantgardy je moderné umenie postavené na jednoduchosti. Často sa za umenie považujú aj úplne nenápadné veci, ktoré vyniknú iba v prípade, že majú okolo seba dostatok miesta. Takže smelo. Vypracte im priestor a oni doslova ožijú.

Inšpirujte sa zariadením v štýle minimalizmu v našej galérii!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia