Ak chcete skutočne moderný a nezničiteľný dom, TOTO je najnovší trend!

Či už staviate dom nanovo, alebo idete renovovať nejaký starší, trend je jasný. Moderné domy budú omnoho ekologickejšie, ako ste si mohli myslieť.

Rozmýšľali ste niekedy, čo sa stane so starými lodnými kontajnermi? Ak si myslíte, že skončia v šrote, máte pravdu len čiastočne. Existuje lepší spôsob ich využitia. Dokážu sa zmeniť na pohodlné domy alebo nízkonákladové byty.

Pozrite si aj: Skutočný príbeh: "TOTO ma stálo veľa psychických síl. Už nikdy viac!"

Jednoduchý tvar kontajnerov umožňuje vyskladať z nich prízemné i poschodové domy. Ak sa obávate, že domy z kontajnerov vyzerajú nevzhľadne, vyvedieme vás z omylu. Ich fasádu možno realizovať rôznymi spôsobmi, takže vzhľad ničím neprezrádza pôvod.

 

Kontajnerová architektúra

Pre architektov predstavujú lodné kontajnery veľkú výzvu a možnosť predviesť vlastnú kreativitu. Kontajnery si získali naozaj veľkú pozornosť, o čom svedčí, že v rámci architektúry vznikla nová disciplína - kontajnerová architektúra. Lodné kontajnery sú cenovo dostupné a odolné, výstavba domov z nich prebieha bez nutnosti kopania základov. A výsledkom je moderný a takmer nezničiteľný dom.

Pozrite si aj: Lacný, drahý alebo na mieru? Vieme, ktorý nábytok je najlepší!

Výhody

Kontajnerové domy ostávajú mobilné, môžete ich presunúť, kam potrebujete. Samozrejme, s pomocou špeciálneho zariadenia, keďže majú vysokú hmotnosť. Máte však istotu, že dom zodpovedá vašim potrebám.

Pozrite si aj: Nedajte sa obtiahnuť o peniaze: Takto spoznáte, že je výrobok pravá starožitnosť

Či si zvolíte jednoduchý dom z jediného kontajnera, alebo spojíte a vyskladáte niekoľko kontajnerov dohromady, je len na vás. Nič neobmedzuje veľkosť a tvar vášho bývania, len financie, vhodný pozemok a vybavenie stavebného povolenia.

 

Nie sú dokonalé

Kontajnery nie sú prioritne určené na bývanie, pri ich zobytňovaní treba rátať s určitými obmedzeniami. V prvom rade nesmú byť príliš poškodené - skorodované ani pokrivené. Hlavným problémom je však zvýšená tepelná vodivosť a kondenzácia pár.

Pozrite si aj: 10 tipov na dekorácie, ktoré si dokážete vyrobiť aj sami s deťmi

Pre navodenie príjemnej vnútornej klímy je nevyhnutné realizovať tepelnú izoláciu. S úspechom sa využíva nástrek špeciálneho keramického prášku. Dôležité je tiež odizolovať strechu a nezabudnúť na zvukovú izoláciu, aby ste nepočuli poryvy vetra alebo kvapky dažďa.

Pozrite si aj: Škantárovci držia pri sebe - ako vyrástol dom od hrubej stavby k omietkam

Chcete aj vy taký?

Na Slovensku sú firmy, ktoré sa zaoberajú výrobou kontajnerových obytných domov. Tieto domy však nie sú priamo z lodných kontajnerov, ale majú oceľovú konštrukciu a svojím vzhľadom ich pripomínajú.

 

Jednotlivé moduly vyrobia v hale, vrátane vnútornej a vonkajšej izolácie, rozvodov vody, elektriny a plynu a montujú ich priamo na pozemku zákazníka. Špeciálne spojovacie prvky zabezpečia stabilitu aj viacposchodového domu. Priamo na mieste prebehnú finálne práce, napríklad fasáda alebo terasa.

Musíte ich vidieť v našej GALÉRII, vezmú vám dych!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia