5 faktov, ktoré vás presvedčia, že odkryté trámy v dome či v byte sú viac než len romantika

Odkryté trámy stropu sú nadčasová estetická inšpirácia, ktorú by ste nemali ignorovať!

Čas sa nedá vrátiť späť, ale niektoré jeho súčasti akoby sa vracali zas a znova, napríklad krásne drevené ozdobné trámy v domoch. Kedysi plnili úplne inú úlohu a z hľadiska funkčnosti by na moderných stropoch už nemuseli byť. No ich estetika dávno predbehla stavebný pragmatizmus.

Prečítajte si aj: Deväť spôsobov ako zmeniť steny bez maľovania

Viac 3D

V súčasných interiéroch sa 3D stáva akousi mantrou modernej architektúry. A prečo mať 3D len moderne, keď sa dá oprášiť to, čo bolo v minulosti skvelou pomocou v každom interiéri? Drevené trámy sa dajú využiť na množstvo spôsobov a nikdy nevyjdú z módy.

 

Hoci boli časy, keď sa na starých domoch vytrhávali, dnes už na takéto barbarstvo nikto nemyslí.

Prečítajte si aj: Zapáchajúcim odtokom v kúpeľni odzvonilo: Voda bude odtekať v roku 2019 úplne inak!

Perfektná výplň

Len si predstavte vysoké a prázdne stropy. Sú chladné a rozhodne nepôsobia dvakrát priateľsky. Ale ak do výšky pridáte drevené trámy, hneď to bude iný level útulnosti. Navyše, drevo je prírodný materiál, takže okamžite do priestoru vrhne naturálnejší charakter. Drevo má šarm, ktorý sa nedá nahradiť tapetou ani okrasnou omietkou.

Prečítajte si aj: Zubné pasty sú chemický koktejl - vymeňte ich za zdravé verzie

Skladačka na stene

Drevené trámy si netreba predstaviť len ako starodávne oporné konštrukcie. Viete ich rozložiť napríklad na strope aj do tvaru siete. Zrazu máte netradične ozdobený strop, ktorý vám bude každý závidieť.

 

Navyše, ide o moderný prvok, ktorý ani nepáchne starinou. A hodí sa aj k moderným výdobytkom techniky.

Prečítajte si aj: Plesne a škaredé zatekajúce mapy v kúpeľni? Toto je riešenie, ako sa im navždy vyhnúť

Extrémne praktický

Stropné trámy z dreva nemusia mať len okrasnú funkciu. Môžete si z nich spustiť lano a doma zavesiť hojdačku či už pre dvoch, alebo zábavné hojdacie kreslo vo vzduchu. Takýto trám pohodlne udrží kohokoľvek z rodiny. A pre deti to bude skvelá možnosť, ako mať napríklad v detskej izbe aj malé domáce ihrisko.

Prečítajte si aj: Týchto 6 kúpeľňových vychytávok vládne roku 2019: Máte aspoň jednu?

Viac druhov dreva aj s obkladom

Predstavte si, že by ste nemali drevené len trámy, ale aj celý obklad na strope. A to z viacerých nielen tvarov a odtieňov, ale aj druhov dreva. Takto to môže byť niečo ako mozaika na strope z prírodného materiálu.

 

Jej nadčasovosť vás bude nielen tešiť, ale výrazným prvkom aj zvýši cenu nehnuteľnosti. Okrem toho drevo nemusíte využívať len v rodinných domoch, ale napríklad aj v panelákoch.

Ak sa vám odhalené trámy stále nepozdávajú, názor zmeníte vďaka našej GALÉRII.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia