Ktorej farby máte doma najviac? Pozrite sa, čo to o vás hovorí: Takýto ste človek!

Čo o vás prezrádzajú farby v interiéroch? Možno budete prekvapení...

Aké farby dominujú vo vašom dome či v byte? Poobzerajte sa okolo seba, vaše okolie a podvedomá voľba o vás dokáže mnohé vypovedať. Ale aby sme vás neškatuľkovali - bývanie znamená aj mnohé kompromisy, takže sa opýtame ešte raz, ktorými farbami by ste sa radi obklopili a čo to o vás vypovedá?

Pozrite si aj: TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

Možno váš byt nevyzerá ani zďaleka tak, ako by ste si želali. Vieme, príčin môže byť mnoho, či už bývate v zariadenom podnájme, u rodičov, alebo ste si museli vyskladať zariadenie podľa hrúbky svojej peňaženky. Nevadí, snívajte s nami a spoznajte svoje JA podľa farieb, ktoré vás priťahujú.

 

Oslovuje vás viac svetlý nábytok z dreva, ratan či príjemné odtiene ako sivá, žemľová, piesková, alebo prírodná biela? Zdá sa, že si želáte vo svojom okolí mnoho prírodného, prirodzeného svetla. Vaša povaha je otvorená, veselá a optimistická. Doprajte si okolo seba veľké presklené plochy, čo najviac kontaktu s prírodou a mnoho zelených rastlín v črepníkoch.

Pozrite si aj: Jednofarebné steny sú OUT! Obložte ich týmito 3 vychytávkami a máte vyhraté

Svieže, jasné a ľahké sýte odtiene vám pomôžu zachovať si veselú náladu aj počas tmavých zimných mesiacov. Vy ste totiž svieži jarný typ, ktorý ožíva práve s čerstvo rozvinutými lístkami na stromoch a v životodarnom jarnom slnku.

Pozrite si aj: Zavadzajú vám doma knihy a sadá na ne prach? Urobte z nich TOTO!

Obklopte sa preto smaragdovými a hráškovozelenými odtieňmi, pridajte belasomodrú i slnečnicovožltú. Báť sa netreba ani koralovej - všetky skombinujte do jemných línií, zaoblených tvarov a minimalistického dizajnu, pokojne aj s retro prvkami.

 

Milovník elegancie

Tlmené farby s chladným podtónom, klasické dreviny ako mahagón alebo atlas a výrazné textílie o vás prezrádzajú, že milujete eleganciu, harmóniu, uhladenosť, pokoj a máte umelecké sklony. Toto všetko dosiahnete vo svojom okolí spojením klasických proporcií s nádychom art deco.

Pozrite si aj: Zmeňte totálne vzhľad vášho bytu BEZ renovácie: Potrebujete len tieto lacné drobnosti

Vaším materiálom číslo jeden je drevo, radi ho dopĺňate ostatnými prírodnými materiálmi, radosť vám spravia drevené parkety, bohaté koberce i textilné tapety.

Pozrite si aj: Vyrábajte si doplnky a dekorácie vďaka tejto veci!

Najviac vás oslovia farby akými sú sivá, odtiene fialovej, napríklad levanduľová, ale aj kombinácie hnedej s ružovou alebo modrá. Všetky odtiene a ich kombinácie však musia byť v harmónii, inak sa nebudete cítiť vo svojej koži.

 

Na čerstvý vzduch

Sú vašimi farbami sýta hnedá, béžová vo všetkých prevedeniach, ametystová, olivová alebo šafránová? Ak ste si to zatiaľ nepriznali, váš život napĺňa rodina, domov a jeho bezprostredné okolie.

Pozrite si aj: Skôr než začnete s prerábkou kúpeľne, spravte túto vec!

Záhrada je vaším rajom, tam sa dokážete vždy realizovať. Svoje obľúbené farby kombinujte s drevom, napríklad s orechom, jelšou alebo aj s mahagónom. Červenkasté odtiene sú to pravé pre vás.

Pozrite si aj: Dodržiavajte tieto 3 pravidlá a už nikdy nebudete mať doma neporiadok

Solídnosť a prírodné materiály doplňte chrómom či už na batériách, alebo na úchytkách, či iných doplnkoch. Z materiálov nezabudnite na kameň, drevo či tehly aj v interiéroch. U vás doma alebo na chalupe zrejme nesmie chýbať krb - svoje obľúbené miesta doplňte o tkané koberce a textílie so štruktúrou.


 

Nenašli ste sa v žiadnej zo spomínaných farieb? Možno uprednostňujte najklasickejšiu kombináciu zo všetkých, a to čiernu s bielou. Hľadáte maximálny kontrast, ktorý neváhate doplniť o jasnú žltú, modrú alebo dokonca žiarivú magentu.

Pozrite si aj: Prerábate kúpeľňu? Tieto veci vám ušetria stovky eur!

Asi už o sebe viete, že jednoduché tvary a línie spolu s minimalizmom na všetkých frontoch dokonalo popisujú vašu povahu. Pri zariaďovaní svojho domova siahnite po lesklých povrchoch, oceli, mramore, skle a v ostrých líniách pridajte pomyselnú mäkkosť kožou.

Pozrite si aj: Už nepoužívajte chémiu z obchodov: Takto si vyrobíte vlastný šampón a mydlo

K šťastiu vám zrejme postačí jediný dizajnérsky kúsok - to je všetko, čo vám treba pre život v prítomnosti. Vy totiž nesnívate, ale ste naplno zakotvení v realite. Vaše zdravé sebavedomie vám pomôže naplniť všetky ciele, ktoré ste si stanovili a vaša domácnosť je presným odrazom vášho vnútra.

A teraz si pozrite v GALÉRII, ako vyzerajú interiéry, ktorým dominuje jedna farba. Páči sa vám to?

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia