Wau: Tieto návrhy architektov sú šialené! Chceli by ste ich vo svojom meste?

Keď sa architekt hrá - mesto je hneď veselšie. Platí to ale vždy?!

Niekedy sa architektúra moderných veľkých miest môže zdať ako strohá, chladná či dokonca nudná. Avšak len do chvíle, kým sa nezastavíte a nedáte rôznym projektom druhú šancu. Skryté zákutia, hravé prvky alebo prekvapivé kombinácie štruktúr a materiálov. Poďte sa s nami pozrieť na hravé nápady architektov.

Ostatní práve čítajú: Vieme, prečo je váš sused zdravší a šťastnejší ako vy: Môže za to veľkosť tejto veci u vás doma!

Vysoké a svetlé

Dominantou mnohých stavieb je množstvo prirodzeného svetla, ktoré prúdi do priestorov cez presklené steny i cez rôzne strešné konštrukcie. Vysoké stropy, presklené schodiská a mnoho denného svetla i dostatok čerstvého vzduchu, toto sú priority pre mnohých vlastníkov bytových domov, ale napríklad aj kancelárií.

 

Hra s betónom

Zaujímavé a hravé prvky možno vytvoriť z betónu, ale aj z ďalších materiálov či už z chladných, akými sú kov a oceľ, alebo naopak pri kombinácii s tými teplými ako obľúbené drevo a tehly vo všetkých ich podobách.

Ostatní práve čítajú: Chcete si doma užívať romantiku vidieka? Stačí, ak urobíte toto!

Prísne rovné alebo zvlnené?

Prísnym rovným plochám v exteriéroch i v interiéroch už dávno odzvonilo. Pre potešenie oka, ale aj za účelom vytvorenia zaujímavých zakutí objavujeme rôzne výklenky, špirály či iné, typicky prírodné tvary a útvary.

Ostatní práve čítajú: Ktorej farby máte doma najviac? Pozrite sa, čo to o vás hovorí: Takýto ste človek!

Spojenie živlov

Svetlo, vietor, vzduch i voda, to všetko sú živly, ktorými sa radi obklopujeme. Nájsť dokonalý súzvuk, ktorý poslúži k príjemnému bývaniu nie je jednoduché, o to príjemnejší je však výsledný projekt, ktorému sa podarí skutočne prepojiť všetky živly do tej správnej harmónie.

 

Hra farieb

Monotónne či príjemne farebné? Aké sa vám páčia viac? Sýte farby v nás dokážu veľmi rýchlo evokovať rozličné, neraz silné emócie. Naopak, pri striedmej až asketickej farebnosti ulahodí objekt zrejme viacerým, v zamračených dňoch bez slnka však môže pôsobiť mimoriadne ponuro až skľučujúco.

Ostatní práve čítajú: Pre TENTO dôvod je bývanie v bungalove zdravšie než v poschodovom dome

Čo poviete, aký máte dojem z atypických diel architektov, ktoré nájdete v našej GALÉRII?

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia