TIETO domy vám vyliečia psychiku a ušetria elektrickú energiu, konečne...

Moderné trendy sa valia z každej strany a len málokedy hrajú v prospech nás, ľudí. Našťastie, architekti sa zamysleli a prišli s moderným domom, ktorý konečne nebude len pekný na pohľad!

V hlavnej úlohe - sklo

Všimli ste si trendy posledných desaťročí, ktoré sú plné takzvaných chladných materiálov? Aj dnes na mnohých stavbách i v rodinných domoch dominuje sklo. V skutočnosti do vášho života prinesie mnoho tepla a ten pravý pocit domova. Neveríte?

Pozrite si aj: Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

Koľko času denne trávite vonku na čerstvom vzduchu a na prirodzenom dennom svetle? Zdá sa, že času na tieto aktivity máme čoraz menej. Lekári i vedci sa pritom zhodujú, že je dôležité pre fyzické i psychické zdravie, aby sme boli vystavení prirodzenému dennému svetlu čo najviac.

 

Tomu sa podriaďujú aj trendy v architektúre posledných rokov. Vďaka moderným a mimoriadne efektívnym technológiám máme pohodlie a minimálne tepelné straty i v budovách, ktoré majú veľké percento plochy presklenej.

Pozrite si aj: Kúpeľňová veda: Ako často meniť uteráky?!

Okien a skiel sa netreba báť

Práve naopak, majú mnoho výhod. Ako sme už spomenuli, dostatok denného a prirodzeného svetla je dôležitý pre našu psychiku. Ovplyvňuje naše pracovné výkony, kvalitu spánku i našu každodennú náladu. To sa následne prejavuje aj na fyzickom zdraví a na celkovej kvalite života.

Pozrite si aj: Kúpeľňová predložka je plná skrytých plesní a vírusov: Takto sa o ňu starajte, aby zmizli

A je tu úspora

Čím viac svetla máte, tým je nižšia potreba siahť po umelom osvetlení. Netreba sa nechať obmedzovať len presvetlením na vertikálnych častiach domu. Strešné okná a rôzne svetlíky môžete zakomponovať do návrhu svojho nového bývania aj v chodbách, schodiskách, v kúpeľniach a hoci aj do stropu vašej spálne.

 

Divadlo za oknom

Všimli ste si, že pozorovanie prírody vo vašom okolí, hoci aj cez sklenenú plochu môže byť mimoriadne upokojujúce a inšpirujúce? Krásne výhľady na zapadajúce (alebo vychádzajúce) slnko či zaujímavú hru počasia až po vtáky, ktoré pristali vo vašej záhrade i záhony kvetov ohýbajúcich sa vo vetre. Pri pohľade z okna môžete nájsť vždy niečo zaujímavé.

Pozrite si aj: Tieto časti kúpeľne MUSÍTE dezinfikovať, ale skoro všetci na ne zabúdate

Len v nových domoch?

Nie, ak plánujete rekonštrukciu svojho staršieho bývania, poraďte sa s architektom o možnostiach, ako pridať viac presklených plôch do vášho obydlia. Stane sa tak vizuálne atraktívnejšie a bývanie v ňom naberie úplne nový rozmer.

Pozrite si sklenené domy v našej GALÉRII. Rozhodne budete očarení.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia