Takto to dopadne, keď si byt zariaďuje muž sám... bez ženy!

Byt, ktorý sme navštívili, je plný originálnych riešení. Majiteľovi sa podarilo pomocou svojich nápadov dokonale skombinovať veci a materiály, ktoré sú v bežnom živote od seba na míle vzdialené.

Kto tu býva

Peter vyštudoval mediamatiku na univerzite v Žiline. Počas štúdia cestoval aby sa naučil jazyk a získal skúsenosti. Po ukončení štúdia získal miesto v nadnárodnej spoločnosti a presťahoval sa do Bratislavy, kde najskôr býval v podnájme a po čase si našiel vlastné bývanie.

Rozhodla cena

Peter sa pre byt mimo hlavného mesta rozhodol kvôli cene. Jednoducho sa nechcel príliš zadĺžiť.Po čase zistil, že toto prostredie, mimo ruchu veľkomesta, mu vyhovuje, a navyše, získal veľmi príjemných susedov, z ktorých sa napokon stali priatelia.

Prečítajte si aj: Tip: Ako správne doma uplatniť industriálny štýl? 

Stačilo, že tiekla voda

Do bytu blízko Rusoveckého jazera sa Peter sťahoval hneď ako dostal kľúče od bytu. Aj keď nebol ešte zariadený, začal v ňom bývať. Stačilo mu, že funguje kúpelňa a kuchyňa. Tým, že v byte býval, ľahšie sa mu zariaďoval.

Je to moje hobby

„Bytový dizajn je moje hobby a pri listovaní v časopisoch a stránok na webe som mal v hlave už roky predstavy o zariadení vlastného bytu," zaspomínal si náš hostiteľ, ktorému stačilo, že v byte už tiekla voda a nevadilo mu že nejaký čas spával na zemi.

Prečítajte si aj: Industriálny štýl v kuchyni: Stačí správna lampa a kuchyňa má šťavu! 

Ako na stavenisku

Keď ostal v prázdnom byte prvýkrát, vyzeralo to tam ako na stavenisku. Petrovi sa páči priznaný pohľadový betón, preto sa rozhodol, že nnedá omietnuť steny ako to robia ostatní. Mama bola z jeho nápadu zhrozená, ale postupne ako sa byt zariaďoval, začal sa jej páčiť stále viac a viac.

 

Starší ako on

O šikovnosti majitelia svedčí aj prispôsobenie sektorového nábytku, ktorý mu darovali rodičia a ktorý je starší ako on. Na vrchnú časť skriniek dal vyrezať tmavé sklo a minimálnymi zásahmi ho prispôsobil aktuálnym trendom.

Prečítajte si aj: To naj z industriálneho štýlu 

S vlastným rukopisom

Dizajnový kúsok urobil aj z obyčajnej palety, na ktorú použil číre sklo a pemenil ju na televízny stolík, ktorý ladí s ostatnými časťami interiéru.  Aj veľa iných vecí si vyrobil sám. „Nevedel som zohnať presne to čo šom chcel, tak mi nič iné neostalo. Tak som si urobil betónové poháriky alebo lodičky z papiera."

 

Vtipné riešenie

O jeho dobrých nápadoch plných kontrastov svedčí aj betónový stolík s tenučkými nožičkami. „Každý sa čuduje ako môžu ťažký betón udržať. Vtip je však v tom, že je votknutý do steny a nôžky sú len dekoračné," smeje sa Peter.

Prečítajte si aj: Trend v bývaní: úžasné lofty, ktoré by ste brali hneď 

Originálny úlovok

Počas štúdia bol Peter 9-krát v Amerike, ktorá naňho urobila veľký dojem, čo vidieť v celom byte. Závesy v obývačke mu po zatiahnutí pripomínajú newyorské metro. „Videl som ich v jednom výklade a neboli na predaj, ale chodil som tam tak často otravovať, až mi ich napokon predali," prezradil nám.

 

Yacht Club

V byte je však ešte jeden motív, ktorý symbolizuje polohu bytu pri vode - námornícky. Najviac ho cítiť v spálni, kde nad posteľou visia dve drevené veslá. K nima k stojanu s nápisom Yacht Club pribudne onedlho plachta s osvetlením, ktoré si chce vyrobiť sám.

Prečítajte si aj: Industriálne bytové doplnky: Len za pár centov!

Ide svojou cestou

Sympatický muž jednoducho vie, čo chce v živote dosiahnuť. Ide si svojou cestou a nikoho nekopíruje. Prejavilo sa to napokon na zariadení celého bytu. Podarilo sa mu popasovať s požiadavkou na moderné bývanie a pritom rešpektovať okolie.

Dokonale spojil tradičné a exkluzívne materiály a celý interiér doplnil o výnimočné riešenia, ktoré prekvapujú jednoduchým nápadom. Vytvoril tak celok, na ktorý môže byť hrdý.

Autor: Daniela Mýtna

Focus Media

Video

Diskusia