Krajšie bývanie vďaka overeným radám dizajnérov. Hodia sa aj k vám domov

Dekorovanie a zariaďovanie interiéru nie je žiadna veda. Ak viete, ako správne postupovať.

Niektoré dobre mierené rady môžete aplikovať ako pri zariaďovaní vášho hniezdočka, tak aj pri rekonštrukcii či jednoducho vtedy ak chcete, aby to u vás doma vyzeralo lepšie.

Pozrite si aj: Pozor: Toto sa stane, keď nebudeme mať v meste dostatok stromov

Plné tvary v malom priestore

Malý priestor je celkovo náročný na zariaďovanie, pretože stačí malá chyba a všetko zrazu vyzerá zle-nedobre. Je potrebné riadiť sa základným pravidlom, že do malého priestoru patria plné dekorácie. Menej, ale dostatočne výrazných vecí spraví aj z malého kúta skutočne šarmantný priestor.

 

Farba v chodbe

Nemaľujte predsieň bielou farbou. To bude pôsobiť neosobne a dosť chladne. A nehovoríme len o vstupnej predsieni, ale napríklad aj o chodbe s viacerými dverami. Dajte jej farbu. Pokojne aj sýtejšiu. Vašu obľúbenú alebo takú, ktorá vo vás vyvoláva príjemné pocity.

Pozrite si aj: Wau: Materiálové trendy, ktoré pomáhajú znižovať klimatické zmeny

Vďaka tomu bude predsieň útulným miestom, aj keď vo veľa domoch býva len prechodným priestorom. Je škoda vyplytvať jej potenciál a schopnosť tvorby príjemného prostredia pre návštevy aj samotných obyvateľov...

Pozrite si aj: Malé obkladačky sú out: Pozrite sa, čo sa s nimi robí teraz - sú úúúplne všade!

Zbierky na stole

Neviete, ako si inštalovať životnú zbierku alebo vystaviť trofeje a suveníry? Police sú možno dobré na knihy, ale ak sa chcete s niečím pochváliť, venujte vašej zbierke osobitý stolík. Vďaka tomu vynikne samotná kolekcia a aj dizajnérsky bude všetko v poriadku. Bude to akoby časť galérie vo vašom malom rodinnom priestore.

 

Zamiešajte štýly

Veľmi praktické aj funkčné. Už neplatí, že vintage musí byť len v istom dobovom štýle a moderný nemôžete mať ani televízor. Práve naopak. Prepojte v miestnosti viacero časových línií. To je dnes moderné aj pekné. V trendy obývačke môžete zavesiť na stôl aj historický gobelín alebo naopak pod pekné historické sedenie rozprestrieť moderný behúň s geometrickými vzormi.

Pozrite si aj: Kúpeľňa: Ktoré veci zostali IN aj v roku 2019? Ani za nič ich nemeňte!

Pomalé kontrasty

Aké to sú? Také, z ktorých vás nerozbolia oči, ale v miestnosti vytvoria prostredie, ktoré nebude nudné. Môžete do kontry nastaviť pastelové odtiene. Vďaka nim to nebude tak intenzívny súboj, ako keď postavíte oproti sebe bielu a čiernu, ale kontrasty naplnia izbu atmosférou života. Skrátka, ak chcete izbu oživiť, ale nevyvolať až príliš agresívny stret, jemný kontrast je na mieste.

Inšpirujte sa intriérmi, ktoré sú skutočne vydarené v našej GALÉRII.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia