Škandinávsky štýl je cenovo dostupný a krásne čistý: Ako ho priniesť k vám domov?

Čo je to škandinávsky štýl?

Túžite po škandinávskom štýle bývania? Dobrá voľba, ktorá v sebe snúbi štýl, praktickosť a zároveň mnoho pohodlia i vizuálneho uspokojenia. V neposlednom rade máte pri škandinávskom štýle bývania široké možnosti, preto neváhajte ani chvíľu, škandinávsky štýl je pre vás ako stvorený!

Prečítajte si aj: Takto znížite vlhkosť v kúpeľni rýchlo a účinne

Ak si chcete zariadiť príjemné bývanie, ktoré bude dobre slúžiť svojmu účelu, ale zároveň vás nikdy nesklame ani po vizuálnej stránke a bude brať ohľad aj na vaše pohodlie, je tu štýl inšpirovaný Škandináviou. Nemusíte sa báť, uspokojí rovnako milovníkov retra ako aj moderného dizajnu. Neveríte?

 

Či už plánujete novú domácnosť, alebo sa snažíte upraviť domácnosť, ktorú máte, jedným z dôležitých prvkov bude rovnováha. Tá je dôležitá vo všetkých oblastiach. Vďaka nej si doprajete vyváženým spôsobom jednoduchosť (neraz veľmi rafinovanú) s komfortom, ktorý naopak nemusí byť na prvý pohľad hneď vidno.

Prečítajte si aj: Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

Siahnite po dreve

Typickým materiálom je v tomto prípade drevo. Dáva hrejivý pocit stability, solídnosti, ale zároveň je aj kúskom prírody v našej bezprostrednej blízkosti. Vyberajte svetlé odtiene alebo drevo ošetrite farbou, hitom je stále čistá biela - na nábytku i na stenách.

Prečítajte si aj: Spravte v kuchyni tieto triky a nebudete ju vedieť opustiť: Totálna zmena

Jednoducho sa potom kombinuje s ďalšími prírodnými materiálmi, akými sú keramika či kameň. Toto je kľúč na prepojenie tradície a prírody s moderným bývaním.

 

Náš tip: Detaily a farebné osobité textílie sú základom ako ozvláštniť interiér.

Ak vás inšpiroval severský štýl, vždy dbajte na kvalitu. Tá je prvoradá. Zariaďujete si bývanie, ktoré je do značnej miery nadčasové, a preto by vám malo slúžiť po dlhú dobu. Váš výber by mal byť skôr orientovaný na minimalizmus a funkčnosť, ktorá sa snúbi s eleganciou a so štýlom.

Prečítajte si aj: Vznikol second hand kuchýň: Chceli by ste kuchyňu z druhej ruky?

Dôležitou súčasťou interiérov je svetlo. Maximalizujete ho nielen zaradením bielych odtieňov na steny a nábytok, ale aj viacerými zdrojmi osvetlenia. Okrem jedného hlavného zdroja zakomponujte do každej miestnosti viacero nepriamych zdrojov tlmeného osvetlenia a tiež dekoračné osvetlenie v podobe sviečok, lampášov či malých elektrických dekorácií.

Prečítajte si aj: Nemáte na kuchyňu miesto? Super! Mini kuchyne sú absolútnym hitom

Biela je ideálnou farbou, predstavuje totiž neutrálny základ. Podľa svojej chute k nej pridáte v jednotlivých miestnostiach florálny, geometrický či iný vzor - a to nielen na úžitkových textíliách. Motív môže pokračovať na doplnkoch alebo hoci aj na fotografiách, či maľbách.

 

Náš tip: Škandinávsky štýl by v lete mal pôsobiť sviežo a ľahko. Tácka s ovocným koláčom a s bazovou limonádou bude top.

Na chladnejšie mesiace pridajte teplé deky, šálky plné horúcej kávy alebo kakaa a zopár plamienkov či už od sviečok, alebo v krbe. Nesiahajte po prezdobenosti, postačí, ak vytvoríte tú správnu atmosféru pohody.

V našej GALÉRII nájdete mnoho inšpirácií, ako dosiahnuť pravé škandinávske bývanie.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia