Wau, dokonalá dekorácia: 5 nápadov ako využiť obyčajné tehly v interiéri

Inšpirujte sa rustikálnym závanom. Verte tomu, že je využiteľný v akejkoľvek domácnosti.

Tehla nie je len výborným stavebným, ale aj dekoračným materiálom. Navyše, ak ide o dekorácie, môžete využiť aj trochu „fejkové" tehly, ktoré síce pôsobia ako pravé, ale nemusíte kvôli nim miešať maltu a začisťovať špáry.

Ostatní práve čítajú: Ako premeniť bežný byt na škandinávsky dizajn? Siahnite po týchto svietidlách a policiach!

Rustikálne tehly môžete položiť ako klasický obklad, prípadne aj ako tapetu. Otázkou je, kde ich umiestniť, aby ich krása vynikla a domov nepôsobil dojmom, že ešte potrebuje omietnuť.

 

Obklad do kuchyne

Stenu okolo jedálenského stola sa patrí ochrániť. Ak vám nevonia tatranský profil, skúste rustikálne tehly. Ohúria, spravia byt na počkanie úplne iný, ako má väčšina ľudí. No a navyše, pekne spravená tehla je dnes podstatne modernejšia ako bežný drevený obklad. Keďže je tiež z prírodného materiálu, o kontakt s prírodou neprídete.

Ostatní práve čítajú: Toto ovocie by ste svojmu psíkovi rozhodne nemali dávať!

Dodá textúru minimalistickému dizajnu

Minimalistický dizajn je známy tým, že občas mu môže chýbať dynamika a kontrasty. To vyrieši tehlová rustikálna stena. Síce ide stále o minimalizmus, pretože tehla nebude nikdy pôsobiť príliš prečačkane, ale svojou textúrou, sfarbením a imidžom naruší len jednoduchý stereotyp štyroch stien. Skúste. Budete prekvapení, čo dokáže takáto tehlová stena s minimalistickým štýlom.

Ostatní práve čítajú: Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

Kombinácia s prírodnými materiálmi

Tehlovú stenu určite treba kombinovať s kobercom z prírodnej tkaniny a nie je zlé ani priamo na stenu zavesiť malý gobelín alebo ozdobu z prírodného materiálu. Takáto dvojkombinácia k sebe jednoducho patrí.

 

Vizuálny kontrast

Tehlová stena je jednoducho sexi. Je aktuálne moderná, ale nie je to záležitosť na jedno jediné leto. Vytvára zaujímavý kontrast s moderným svetom. Predsa len tehla je doplnok rustikálny, pričom vynikajúco pasuje aj ako opozícia k modernej obývačke.

Ostatní práve čítajú: Všade samé chlpy? Toto je zlaté pravidlo, pokiaľ máte doma zvieratko

Zástena

Tehly sú veľmi zaujímavé aj ako zástena za kuchynskou linkou. Ak si potrpíte na rustikálnu kuchyňu, nenájdete lepšiu zástenu než je tehlový vzor. Práve sme vám možno uľahčili výber toho, čo inštalovať ako to pravé orechové do rustikálnej kúpeľne.

O tom, že tehly do interiéru patria a nádhere sa v ňom vynímajú, sa presvedčíte v našej GALÉRII.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia