Dom herečky, ktorá sa preslávila tým, že je slávna, je na predaj

Bývanie celebrít | 10.01.2017

Minulý rok vzal spoločenským rubrikám jednu z obľúbených tém - bonmoty celebrity menom Zsa Zsa Gabor. Svet tak prišiel o jednu z najzaujímavejších žien minulého storočia.

Zsa Zsa Gabor bola jedinečná a krásna žena, ktorá do Spojených štátov vniesla pôvab, ale hlavne iskru. Niektorí kritici o nej vraveli, že je to herečka, ktorá 60 rokov hrala samú seba. Nech to bolo s jej talentom hocijako, nikto nepoprie, že jej šarm a zmysel pre humor - rovnako ako podrezaný jazyk - jej mohla nejedna žena závidieť. Nuž, Zsa Zsa bola krásna a ostrá ako maďarská paprička.


Zsa Zsa Gabor bola priekopníčkou dnešných spoločenských celebrít, čiže ľudí, ktorí „sú známi tým, že sú známi". Hoci hrala vo vyše sedemdesiatich filmoch, málokto si spomenie ich názvy. Zato mnohí si spomenú na jej bonmoty. Ako napríklad vetu, ktorú povedala vo svojom fitness videu: „Život je skvelý, ak sa cítite zdravé a krásne. Potom vám bude muž ľahko zobať z ruky. Je to také jednoduché, miláčik!" Mimochodom, fitness video - ľahké cvičenia na stoličke pre ženy v zrelom veku - predvádzala s dvoma sporo odetými svalovcami po stranách.

Pozrite sa: Ivanka Trump sa sťahuje za otcom do Washingtonu aj s troma deťmi a manželom. Tomu sa povie láska dcéry!

Oslovenie „miláčik" bolo typickou značkou pôvabnej Zsa Zsy. Vravela tak svojim deviatim manželom (medzi nimi diplomati, slávni herci aj magnáti), čašníkom, novinárom, priateľom...Do spoločenských rubrík sa dostávala nielen vďaka opulentným sobášom (deväť svadieb s pracháčmi sa jednoducho nedá utajiť), ale hlavne vďaka svojim pohotovým komentárom. Patria je výroky ako „Muža naozaj spoznáte až vtedy, keď sa s ním rozvediete." A Zsa Zsa iste vedela, o čom hovorila, keďže si užila celkovo 8 rozvodov. Manžel číslo 3, oscarový herec George Sanders, si neskôr vzal jej sestru (s ktorou sa neskôr tiež rozviedol).


„Rozviesť sa len preto, že muža nemilujete, je rovnaká blbosť, ako si ho vziať preto, že ho milujete," tvrdila niekoľkonásobná nevesta. Pri rušení záväzkov si uchovala zaujímavý zvyk - zásnubný prsteň, ako dobre vychovaná dáma vždy bývalému vrátila. Ale bez diamantu!

Prečítajte si: Do bytu hollywoodskej herečky sa môžete nanosiť aj vy - ponúka ho totiž na prenájom!

„Mám rada mužov, ale takých tých mužských mužov, ktorí vedia, ako sa správať k dáme. Svaly nestačia. Chcem muža, ktorý je zdvorilý a má pochopenie. Takže po milionárovi snáď tak veľa nechcem, či?" - toto je jeden z najznámejších Zsa Zsiných citátov. Nešlo pritom o povrchnú zlatokopku, ako by ju možno dnes niekto nazval. Zsa Zsa bola mimoriadne duchaplná, očarujúca a vtipná. Mnohé osobnosti sa o nej vyjadrovali s uznaním a jej spoločnosť bola pre nich potešením a príjemným osviežením. So Zsa Zsou bolo viac než isté, že sa nebudete nudiť.


Konca roka sa nedožila, zomrela v polovici decembra 2016 vo veku vyše 90 rokov. A jej pozostalosť sa už dostáva do ponuky realitných kancelárií a aukčných siení. Jeden z domov, ktoré vlastnila, domček s dvoma spálňami a dvoma kúpeľňami (čo je na americké pomery skutočne chatička) je na predaj za necelý milión. A to je na tichú časť Palm Springs dobrá cena...

Autor: Nonka