Dobrý syn Ashton Kutcher prekvapil mamu prestavbou: Dojal ju k slzám

Bývanie celebrít | 11.05.2017

Úspešný herec a podnikateľ v oblasti informačných technológií Ashton Kutcher sa rozhodol prekvapiť mamu rozsiahlou prestavbou suterénu. „Mami, nemusíme plakať v každej jednej miestnosti," vypadlo z neho pri veľkom odhalení.

Veľká hollywoodska hviezda Ashton Kutcher pochádza z malej dedinky Homestead v americkom štáte Iowa. V dedinke so 250 obyvateľmi Ashton vyrástol s mamou, nevlastným otcom Billom a svojimi dvoma súrodencami - sestrou Tauschou a bratom Michaelom. Napriek búrlivej puberte sa do rodného kraja - a hlavne rodičovského domu rád vracia. „Každý človek má na svete miesto, ktoré je preňho symbolom domova. Tento dom sa mi vynorí ako prvý, keď si spomeniem na detstvo," povedal herec v seriáli o prestavbe na portáli Houzz.

Mila Kunis vie, ako sa poďakovať rodičom: Zrenovovala im celý byt!

Suterén Ashtonovej mamy bol dlho zanedbávaný priestor, ktorý v mnohom pripomínal zakonzervované spomienky. Od množstva škatúľ s detskými vecami, cez športové suveníry, spomienkové predmety zamerané na westerny a hlavne herca Johna Wayna, ktoré familiárne volajú „Dukove veci". Ashton chcel prestavbou splniť mamin sen


Ashton chcel mame vyjadriť vďaku za láskavosť a predovšetkým trpezlivosť pri výchove troch detí - a prestavbu suterénu začal fintou. Vylákal mamu na návštevu k vnúčatám v Los Angeles. Návšteva sa pretiahla na mesiac, napokon, starostlivosť babičiek je cenená aj za oceánom. Ashton s nevlastným otcom - a zručným remeselníkom sa zatiaľ pustili do renovácie. S dizajnom im pomáhala miestna architektka Catherine Thomas - a s búraním tamojšia stavebná firma. Ako milovník a znalec technológií, Ashton všetky práce koordinoval pomocou online aplikácií. Spoločnými silami dokázali, že aj pivničný priestor môže byť zaliaty svetlom a optimizmom. 

Chcete bývať u Sandry Bullock? Jeden zo svojich domov prenajíma a rozhodne nemá zlý vkus!

Najväčším orieškom pri prestavbe vraj nebolo vybúranie okien či vypratávanie naozaj veľkého suterénu. Problém bol presvedčiť nevlastného otca, aby sa zbavil svojich siedmich polohovacích kresiel! (Ďalšie sklápacie kreslá na prízemí a poschodí vraj radšej nikto ani nespomenul.)


Prestavba nakoniec dopadla fantasticky - okrem tradičnej komory so zaváraninami je v suteréne veľká spoločenská miestnosť s kozubom a veľkými oknami, ktoré majú pekný výhľad vďaka svahovitému terénu, do ktorého je dom posadený. Miesto sa našlo aj pre hosťovskú spálňu pre Ashtona a jeho novú rodinku, aj pre oddychovú miestnosť s „Dukovými vecami", športovými suvenírmi a klavírom, na ktorom Ashton hrával ako dieťa.

Prejdite sa suterénom aj vy - v galérii pod článkom nájdete pekné fotografie a nižšie video úvodnej časti prestavby.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Houzz