Mel Gibson prišiel o peniaze pri predaji domu. Medzi hercami nie je jediný!

Bývanie celebrít | 18.05.2017

Hollywoodska hviezda Mel Gibson nemá vždy šťastnú ruku - a to nielen pre niekoľko obvinení z domáceho násilia. Pády sa vyskytli v jeho súkromnom aj profesionálnom živote a zdá sa, že kým v týchto oblastiach si už napráva reputáciu, v nehnuteľnostiach sa s ním šťastena zatiaľ nezmierila.

Gibson predal nádherný dom v lukratívnej časti Los Angeles pod cenu. Vilu v Sherman Oaks kúpil v roku 2009 za 2,4 milióna dolárov, no nedávno ju predal len za 2,1 milióna, pričom štandardne cena nehnuteľností v danej lokalite skôr stúpa, ak sa o ne majitelia ako-tak starajú.

"Chcem muža, ktorý je zdvorilý a má pochopenie. Takže po milionárovi snáď tak veľa nechcem, či?" - tvrdila herečka, ktorá sa preslávila tým, že... bola slávna! 

Problémy sa valili jeden za druhým
Nositeľ viacerých významných ocenení za filmy, ktoré režíroval - spomeňme Statočné srdce (Braveheart, 1995) a nedávno Zrodenie hrdinu (Hacksaw Ridge, 2016) - si v ostatných rokoch prešiel kamenistým údolím.
Po 26 rokoch manželstva sa rozviedol s manželkou Robyn (hlavným dôvodom bolo Gibsonove pijanstvo), hneď na to si začal s podstatne mladšou ruskou kráskou Oksanou Grigorievou, s ktorou splodil dcéru Luciu.
Oksana ho neskôr obvinila z domáceho násilia a vysúdila slušný obnos - vrátane spoluvlastníctva spomíneného domu v Sherman Oaks. Viaceré médiá ho obvinili z rasizmu, antisemitizmu a násilníckych sklonov a toto renomé si len pomaly napráva, hoci sa ho verejne zastali jeho niektorí jeho dlhoroční priatelia, medzi nimi napríklad Jodie Foster alebo Whoopi Goldberg.

Zberateľ nehnuteľností
Gibson pritom nemá núdzu o bývanie. Vlastní niekoľko nehnuteľností po svete, napríklad viacero domov v Malibu, na Kostarike, v rodnej Austrálii, dokonca vlastní menší ostrov vo Fidži.

Dom v štýle legendy architektúry
Dom v Sherman Oaks kúpil Gibson ako relatívnu novostavbu (len tri roky po kolaudácii). Celá stavba sa nesie v štýle jedného z najvýznamnejších amerických architektov všetkých čias - Franka Lloyda Wrighta, na ktorého odkaz nadviazali aj mnohí európski architekti.
Typickým prvkom Wrightovho rukopisu boli jednopodlažné domy s pomerne veľkorysým vstupom a množstvom masívnych drevených prvkov. Aj tento prízemný dom má 4 spálne a 4 kúpeľne, masívne drevené trámy, nadrozmerné okná a útulnú terasu s kvalitnou kamennou dlažbou.

Ashton Kutcher to s peniazmi vie! Úspešný herec investuje do IT a peniazmi nešetrí ani pri prestavbe maminho domu

Nečakaný predaj
Pôvodná dohoda o vyrovnaní s Oksanou Grigorievou znela, že obaja rodičia budú vlastníkmi domu dovtedy, kým ich dcéra Lucia dovŕši 18 rokov. Hercov agent neuviedol, ako sa dohoda zmenila ani prečo.

Cenový prepad pritom Gibson zažíva aj pri inej nehnuteľnosti: chalupu v Agoura Hills kúpil pred desiatimi rokmi za 2,15 milióna dolárov, no teraz ju predáva za necelých 700 000 $.

Goldie Hawn a manželom Kurtom Russelom predali svoj hlavný stan. Nechali novým najiteľom recept na ich 33-ročný šťastný vzťah?

Pod cenu idú aj iné celebrity
Nie je pritom jedinou americkou celebritou, ktorej sa na realitnom trhu nedarí. S cenou dole museli ísť aj „pirát z Karibiku" Johnny Depp pri predaji troch penthousov v Los Angeles, herečka Kirsten Dunst pri predaji bytu v SoHo v New Yorku alebo Suzanne Somers, ktorá sa už 11 rokov pokúša predať dom v Palm Springs, a to napriek tomu, že jeho cenu už znížila na polovicu!Nedarí sa ani módnemu návrhárovi Tommymu Hilfigerovi pri predaji veľkorozmerného bytu v Plaza Hotel, ktorý znížil cenu o 26 % - a kupec stále v nedohľadne. (Na rozdiel od jeho konkurenta Toma Forda, ktorého ranč lákal záujemcov nezvyčajnou architektúrou.)
Rekordérkou v znižovaní cien je aj Céline Dion, ktorá za svoje vysnívané sídlo Jupiter Island pôvodne chcela takmer 73 miliónov dolárov, no nakoniec ho po viacerých znižovaniach ceny predala za 38,5 milióna USD.

Autor: Nonka