Prominentná bytovka: Pozeráte sa na hniezdočko plné hviezd?

Bývanie celebrít | 15.06.2017

Spevák kapely One Direction Harry Styles je len ďalším zo slávnych hviezd, ktoré vyťahujú peňaženku, aby si kúpili byt v tomto prominentnom komplexe.

Zlatíčko Harry Styles si práve kúpil nový byt - a nedržal sa pritom pri zemi. Obytná plocha 266 m² za 8,7 milióna dolárov rozhodne nie je drobnosť.
A zdá sa, že si pritom vybral veľmi dobrú adresu, doslova hit medzi hviezdami šoubiznisu.
Komplex 443 Greenwich Street je totiž novým bydliskom aj pre Justina Timberlakea, jeho krásnu manželku Jessicu Biel a synčekom Silasom, ktorí si v rovnakom komplexe kúpili ešte väčšie bývanie (500 m²) a dali zaň vyše 20 miliónov dolárov.A nemusia si pritom robiť starosti, či si ich potomok v dome nájde kamarátov. Ich susedmi totiž budú Blake Lively a Ryan Reynolds s dcérami Ines a James.

Hollywoodske hviezdy vedia nakupovať, len s predajom sa im nie vždy darí: Pozrite sa, kto sa nevie zbaviť nehnuteľností

Zatiaľ posledné meno zoznamu slávnych obyvateľov novozrekonštruovanej budovy uzatvára herečka Jennifer Laurence. Ktovie, či ju sexi mamičky Jessica a Blake navnadia, aby sa pridala do ich spolku šikovných mám?


Komplex 443 Greenwich vraj majiteľom ponúka okrem zaručeného súkromia aj 24-hodinovú recepciu, správcu domu - či presnejšie domového „consierge" (komorníka), ktorý je obyvateľom k dispozícii v ktorúkoľvek hodinu, domové fitness centrum, detské ihrisko, 20-metrový bazén, pivnicu s rozlohou 9 m² pre každého obyvateľa, podzemné parkovisko s obsluhou, vínnu pivnicu a parnú saunu.

Harry Styles si v prestížnom komplexe kúpil loft za 8 miliónov. Jeho kolega z branže Justin Timberlake sa viac pleskol po vrecku - nové bývanie ho vyšlo na 20 miliónov.

7-podlažný komplex vznikol okolo roku 1880 ako centrum viacerých manufaktúr. Sídlili v ňom striebornícka, knihviazačská aj farmaceutická dielňa. V posledných rokoch prešla radikálnou rekonštrukciou, o ktorú sa postarala architektonická kancelária Centra/Ruddy. V súčasnosti má komplex má 53 rezidenčných bytových jednotiek.

Sexi herec Gerard Butler ponúka ubytko na prenájom: Máte na to, aby ste mu zazvonili pri dverách aj s kufrom?

Kde presne je Tribeca?
Newyorčania milujú skratky, a tak aj pomenovanie jednej časti Manhattanu - Tribeca - vzniklo ako skratka slov Triangle Below Canal (street). Čiže doslovne „trojuholník pod Kanálovou ulicou". Canal Street pritom nie je žiadna stoka, ale významná hlavná ulica v dolnej časti Manhattanu.

Canal Street spája dva významné ťahy: Zo západnej časti je pokračovaním diaľničného Hollandovho tunela pod riekou Hudson (treba poznamenať, že tunel je pomenovaný podľa staviteľa Clifforda Hollanda, nie podľa bývalého francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda). Hollandov tunel spája Manhattan s New Jersey.

Novými obyvateľmi bytového komplexu v Tribeca má byť aj herecký pár Blake Lively a Ryan Reynolds s dvoma dcérami.

Na východnom konci sa Canal Street napája na reťazový Manhattanský most vedúci ponad rieku East River do Brooklynu. Ten poznajú mnohí filmoví fanúšikovia, pretože jeho zvláštna sivomodrá farba bola kulisou mnohých známych amerických filmov.


Západná časť Canal Street (kde vedie do Hollandovho tunela) je hornou hranicou časti Tribeca. V skutočnosti však Tribeca nie je trojuholník, ako hovorí prvá časť skratky, ale lichobežník.
Ďalšie hranice teda tvoria: zľava nábrežie rieky Hudson a ulica West Street, sprava časť bulváru Broadway.

Mimochodom, treba mať na pamäti, že Broadway je cesta, ktorá sa tiahne ako artéria po celej dĺžke Manhattanu (21 km), cez Bronx (3 km) a pokračuje ďalších 29 km do Yonkers a ďalších newyorských satelitov, aby skončila v Zaspatej Diere. Doslova. Broadway sa na severe končí vo Westchesterskom okrese v strašidelnej dedinke Sleepy Hollow (doslovne Zaspatá Diera), známej vďaka legende o bezhlavom jazdcovi.

Zoznam slávnych mien na liste vlastníkov uzatvára najlepšie platená herečka súčasnosti - Jennifer Lawrence.

Dolná hranica časti Tribeca nie je celkom jasná. Niektorí tvrdia, že sa končí Washingtonským parkom a ulicou Chambers Street, iní ju posúvajú nižšie na Murray Street alebo dokonca až o tri ulice nižšie, na Vesey Street a do Tribecy tak zahŕňajú aj WTC - Svetové obchodné centrum.

Páči sa vám Versaceho štýl? Môžete uňho bývať za polovicu!

Tribeca bola pôvodne priemyselnou štvrťou, v ktorej sa okrem fabrík nachádzali aj obrovské sklady. Je jednou z najstarších newyorských častí, v ktorej sa usídlili hlavne holandskí obchodníci, škótski a írski prisťahovalci. Napríklad známy Kostol Svätej Trojice (Trinity Church) mestu darovala kráľovná Anna. Dodnes si v tejto časti mesta nájdu stálu adresu hlavne bieli obyvatelia (v roku 2000 tvorili 82 % miestnej populácie).

Súčasná Tribeca sa mení z priemyselnej na šik rezidenčnú štvrť plnú loftov. Priemyselné budovy a sklady sa prerábajú na luxusné byty s obrovskými oknami a sklenými stenami, vysokými stropmi a mezzanínmi vo vnútri.

Autor: Nonka