Rockefellerovi dediči rozpredávajú vo veľkom: Pozrite, za čo chcú 19 miliónov

Bývanie celebrít | 03.08.2017

Takmer 6-hektárový pozemok s prekvapivo romantickým domom legendárneho bankára a filantropa Davida Rockefellera je na predaj.

David Rockefeller zomrel tento rok v marci a jeho dediči postupne predávajú rodinný majetok. Po veľkolepom mestskom dome na Upper East Side na Manhattane, kde Rockefeller s rodinou žil takmer 70 rokov, prišiel na rad nádherný dom s obrovským pozemkom na ostrove Mount Desert.

150-miliónová záhrada: Julio Iglesias predáva najdrahší pozemok v Miami

Ide o najväčší z ostrovov v pobreží Maine - a šiesty najväčší ostrov v Spojených štátoch. Sezónnymi obyvateľmi ostrova - hlavne v lete - sú okrem iných kráľovná domácich prác Martha Stewart, herečka Susan Sarandon, jej bývalý partner Tim Robbins alebo senátor George Mitchell.


Rockefellerovci vlastnia na ostrove takmer 6-hektárový pozemok. Nový majiteľ si tak okrem hlavného domu kupuje aj domček pre hostí a samostatne stojacu „pracovňu". (Je zaujímavé vedieť, že aj boháči občas potrebujú prchnúť pred manželkou „do pracovne", však?)

Fešný detektív z NCIS ponúka nocľah: Ubytovali by ste sa v jeho rodinnom dome?

Pozemok kúpil Davidov otec, John D. Rockefeller v 60.rokoch. Hlavný dom však výrazne zveľadila až Davidova manželka (a Johnova nevesta) Peggy. Okrem siedmich šarmantných spální a piatich kúpeľní v dnes už konzervatívnom štýle, dala vybudovať na pozemku predovšetkým nádherné záhrady a bazén obložený granitovými kvádrami.


Ako väčšina podobných usadlostí, aj táto má meno: Ringing Point (Zvonivý bod), podľa neďalekej bójky so zvončekom na špici ostrova). Pozemok je obklopený hustým a starým lesom, čo mu dodáva zvlášť romantickú atmosféru.Ani interiér však nezaostáva v sentimente: Obývačka má dva veľké kozuby a sklené steny s výhľadom do lesa z jednej strany a na pobrežie z druhej.


A Rockefellerova samostatná „pracovňa"? Pozrite si ju v galérii pod článkom a bude vám jasné, ako intenzívne sa v nej asi bankárčilo. ;)

Autor: Nonka
Zdroj foto: The Knowles Company