Excentrický dedič Coca-Colového impéria predal dom: 25 miliónov dolárov je mu málo!

Bývanie celebrít | 11.08.2017

Naozaj šiel pod cenu alebo patrí k tým, ktorí nemajú nikdy dosť? Alki David pôvodne chcel za nehnuteľnosť v Beverly Hills o 10 miliónov viac.

Miliardár Alkiviades David, ktorému všetci familiárne hovoria Alki, patrí k hollywoodskym excentrikom. Ľudia ho väčšinou milujú alebo nenávidia (a zástupy v druhej skupine rozhodne nie sú malé).Alki je totiž akýmsi enfant terrible. V čase prezidentovania Baracka Obamu napríklad vyhlásil, že dá milión dolárov hocikomu, kto sa pred americkým prezidentom prebehne nahý. Okrem toho sa s ním súdi viacero amerických televíznych staníc, je tretíkrát ženatý a v celebritných kruhoch je známy opulentnými večierkami.

Slávny dom dostal slávneho majiteľa: Problémový herec kúpil architektonický šperk

Či je 25 miliónov za vilu v talianskom štýle veľa alebo málo, ťažko posúdiť. Isté je, že pred siedmimi rokmi dom kúpil v Summit Drive za 16,5 milióna dolárov, čiže teraz ho predal s riadnym príplatkom.Treba však uviesť, že medzičasom pozemok o čosi zväčšil - dokúpil k nemu totiž kus pozemku od susedov.


Nový majiteľ tak získal zhruha polhektárový pozemok s bazénom, vírivkou, krytou terasou, ohniskom, záhradným barom a letnou kuchyňou. A samozrejme, vilu so šiestimi spálňami, 11 kúpeľňami a ôsmimi kozubmi. To všetko na obytnej ploche 1490 m², ktorá je stelesnením luxusu. Napríklad garáž pre 6 áut je vyložená travertínom. Domáce kino a rozsiahla vínna pivnica sú samozrejmosťou.

Donald Trump predáva nehnuteľnosť za dvojnásobnú cenu ako jeho susedia: Naozaj je lepšia?

Možno teda Alki David mal pravdu, keď pred dvoma rokmi vyhlasoval, že potenciálny kupec by mal ponúknuť „minimálne 35 miliónov a určite nie menej, pretože cena pôjde len hore". Nuž, časy sa menia - a ceny nehnuteľností v USA zjavne už nie sú také, ako bývali...

V galérii pod článkom nájdete viac fotografií domu - posúďte sami, či stojí za 35 alebo"len" 25 miliónov dolárov! ;)

Autor: Nonka
Zdroj foto: Sotheby´s International Realty