Doplnkami proti stresu

Doplnky, dekorácie | 07.01.2011

V modernom svete so stresom musíme bojovať takmer neustále. Je to nesmierne nepríjemný dôsledok všetkých civilizačných „vymožeností“, ktorými sme obklopení. No aspoň doma chceme mať od stresu svätý pokoj. A pomôcť nám môžu aj rôzne doplnky.

Upokojujúce plameň sviečok
Oheň vo všeobecnosti má na ľudí veľmi upokojujúci vplyv. Akoby nám dokázal pohladiť samotnú dušu a povedať nám, že sa nemáme kam ponáhľať. V najideálnejšom prípade je dobré sadnúť si ku krbu a započúvať sa do symfónie ohňa. No takýto komfort má naozaj len málokto. Preto je pre nás najlepší oheň vo forme sviečok.

Sú v podstate najpríjemnejším doplnkom, ktorý nám pomôže odbúrať stres. Je už na nás, či dáme prednosť aromatickým sviečkam alebo takým, ktoré počas horenia nevoňajú. No v každom prípade, keď prídeme domov z práce, unavený sa posadíme do kresla a zapálime niekoľko sviečok, bude to mať na nás skutočne blahodárny účinok.

Ich prednosť je takisto v tom, že na trhu existuje obrovské množstvo dekoratívnych sviečok, ktoré nám pomôžu oživiť aj náš interiér. Je len na nás, aby sme ho vďaka nim vhodne doplnili o nové dekoratívne prvky a zároveň sebe urobili dobre na duši.

Kvetinky a rastlinky
Nie je nad to, keď máme v byte niečo živé. Nemusí to byť hneď nejaké domáce zvieratko, pretože to je síce jeden z najlepších antistresových „doplnkov“, ale nie každý má čas sa zodpovedne venovať svojmu psíkovi alebo mačičke. No ako živý doplnok môžeme v našom domove chápať aj nejakú rastlinu alebo kvet.

Je všeobecne známe, že rastliny v byte či v dome pozitívne vplývajú na celkovú atmosféru, dokážu „vyčistiť“ priestor od negatívnych vibrácií a tým pomôžu eliminovať aj náš stres. Je preto celkom jedno, akú rastlinu doma máte, aj keď feng-shuei napríklad „odsudzuje“ kaktusy, buďte si istí, že vám pomôže.

A takisto nejde len o antistresový doplnok, ale aj skvelú dekoráciu použiteľnú v akomkoľvek interiéri, samozrejme v závislosti od druhu rastliny.

Doplnky vám milé


Aby bol váš domov vždy útočiskom pred stresom, mali by ste mať dobre viditeľné doplnky, ktoré sú vášmu srdcu milé a príjemné. Môže ísť napríklad o fotografie rodiny a priateľov, prípadne miest, kde sa vám páčilo a na ktoré máte krásne spomienky. No zároveň sa vystríhajte fotografií alebo doplnkov, na ktoré až tak pekné spomienky nemáte. Určite si nenechávajte napríklad fotografiu bývalej lásky tak, aby ste ju vždy videli, pretože tá by stres a depresie len mohla prehĺbiť.

A to sa týka všetkých doplnkov, ktoré sa spájajú s vašimi negatívnymi skúsenosťami. Doma má predsa vládnuť len a len pozitívna atmosfére, ktorá nedovolí stresu, aby vás ovládol.

Autor: Iveta

Focus Media

Video

Diskusia