Tyrkysová kráľovnou interiérov

Doplnky, dekorácie | 15.07.2013

S tyrkysovou farbou sa v interiéri často nestretávame. Napriek tomu je zakorenená hlboko v ľudskej histórií ako drahokam, ktorý so sebou prináša mier, harmóniu a trvalé šťastie. Indiáni verili, že „kamene padnuté z neba" majú schopnosť odvrátiť zlo a priniesť šťastie. Tyrkysová farba je úzko previazaná s mnohými kultúrami.

Pre každé ročné obdobie
Je to jedna z mála farieb, ktorá vystupuje z farebného spektra do popredia. S tyrkysovou sa spája množstvo výhod. Hoci spája najmä s letom, je ideálna pre každé ročné obdobie, teda za predpokladu, že ju zakomponujeme v rámci priestoru správne. Keď sa povie tyrkysová, pred očami sa nám bez zaváhania vybaví biela piesočnatá pláž s tyrkysovým odtieňom mora.

Áno, suverénna víťazka
Ak rozmýšľame nad farebnými akcentmi, tak tyrkysová by sa mala stať hlavnou adeptkou na víťazku. Aby vyzerala naša domácnosť ako idylický obrázok, zameriame sa na niekoľko podstatných detailov. Dekoratívny vankúš a vázy predstavuje nenáročné a cenovo prijateľné riešenie. Závesy oživia priestor a nábytok v znamení tyrkysovej interiér príjemne ozvláštni.

Pomalé dávkovanie chute
Tyrkysová pôsobí ako korenie. Stačí pár zrniečok a jedlo (v našom prípade interiér) dostane výraznejšiu chuť. Priveľa tyrkysovej by nás mohlo presunúť do sveta vodného akvária. Kým biele steny predstavujú klasiku, tyrkysové priestoru dodávajú príznačnú sviežosť. V kombinácii s bielym alebo hnedým zariadením sa pri navrhovaní domácnosti nepopálime.

Tyrkysová v prevteleniach
Striedanie svetlých a tmavých odtieňov pôsobí elegantne. Tyrkysová sa na rozdiel kúpeľne nevyhýba ani kuchyni. Výrazná kuchynská zástena v kontraste s bielou kuchynskou linkou vyznieva čarovne. V spálňach sa transformuje do posteľnej bielizne, v jedálni do moderných stoličiek. Spomedzi farieb tyrkysová výborne vychádza s oranžovou a limetkovou zelenou.

Autor: KatarínaFocus Media

Video

Diskusia