Jednoduchý návod: Dekorácie, ktoré viete vyrobiť

Doplnky, dekorácie | 04.11.2014

Možno ho kúpite, alebo v sebe objavíte umelecké vlohy. Umenie to neznamená len veľký a drahý obraz na stene, alebo tkaný gobelín z čias minulej generácie. Umenie môže byť milé, malé, praktické a dokonca veľmi inovatívne. Ak si vezmete za svoje, že z polovice vecí, ktoré končia bežne v koši, umelci vedia stvoriť dokonalý vizuálny predmet plný pozitívnych emócií, dokážete to aj vy. Cestoviny


Vynález civilizácie. Skvelé na tanieri, veľmi vhodné na prípravu ozdôb, samozrejme viac-menej do kuchyne. Počas adventu a Vianoc pohodlne zastúpia ako dekorácie aj v obývačke. Majú výhodu, že sú trvácne, ľahko sa dajú farbiť a vydržia dlhý čas. Patria k dočasným dekoráciám, pretože sú lacné a je ich doma vždy dosť.Cestovinami môžete naaranžovať už len nádoby. Stačí ich vysypať cestovinami rôznej farby. Vrtuľky nahradia plnohodnotne mašličky zo šúpolia na vianočnom stromčeku. Na adventom venci môžete z nich poskladať postavičky, alebo hviezdy.

Čary s pohármi
Pohár je univerzálnym artiklom. Dokonale vhodný pre umenie. Je prázdny, akoby priam zvádzal k tomu, aby ste mu vdýchli trochu atraktivity. Zaváraninové poháre je možné pretvoriť na zaujímavé svietniky. S trochou fantázie, papiera, alebo textilu sa zmenia na atraktívne držiaky ceruziek.


Môžete do nich nasadiť rastlinky a pozorovať čaro prírody v praxi. Nie je nič krajšie ako unikátny odkaz pre niekoho, koho máte radi, ktorý sa rozžiari po vložení čajovej sviečky do pohára. Nemusí byť len provizórnou vázou, môže byť plnohodnotným podkladom pre kytičky. Skúste s nimi zaexperimentovať. Všetko je dovolené.

Strukoviny, soľ, káva, kukurica...
Nie je to recept na polievku, ale ak to vezmeme ako recept na oživenie bývania, je to správna cesta. Tieto malé plodiny sa dajú kombinovať a hoci sú určené na konzumáciu, aj surové, ako výplň vankúšov, pohárov, svietnikov sú zaujímavé. Prinášajú pestré farbené variácie a pritom sú stále prírodné. Vyskúšajte hŕstkovú kombináciu v zariaďovaní.

Plody jesene
Šišky, konáriky, lístie. Pokojne ako podstavce. Nafarbené šišky patria nielen na veniec, ale spoločne vedia vytvoriť svietnik. Listy majú unikátnu vlastnosť, že po nalepení a zalakovaní nestrácajú svoju sviežosť.

V kombinácii so sklom pôsobia atraktívne v zimných mesiacoch prakticky stále. Konáriky, ktoré ste ako samostatné ozdoby, alebo zalakované a nafarbené ako zlaté, či strieborné prúty ktoré nebudete musieť kupovať pred Vianocami.

Autor: Marcos

Zdroj foto: Thegoldjellybean.com, Funzine.hu, Pbs.org, Amazinginteriordesign.com, Midwestliving.com, Eidolonai.com, Diy-entusiasits.com

Focus Media

Video

Diskusia