Ombré lampy: Doprajte si súkromnú dúhu

Doplnky, dekorácie | 07.06.2015

Štýl ombré pozná každý znalec moderných účesov. Je aktuálnou vychytávkou celebrít a všetkých, žien, ktoré chcú mať vlasy podľa najnovšej módy. Ombré štýl predstavuje jemný prechod dvoch farebných tónov a inšpiroval okrem kaderníkov aj dizajnérov. Veď farby sú doma aj pri miešaní estetického dizajnu. Preto sa ombré štýl veľmi rýchlo uchytil aj v oblasti svietidiel a bytových dekorácií.

Prečo ombré lampa?
Lampa, rovnako ako vlasy, možno pomyselne označiť za istú korunu krásy. Veď miestnosti dodávajú správny šmrnc, sú ozdobou, ktorá je obvykle na najvyššom mieste v interiéri a je krásna počas dňa, ale krása lampy ešte viac vystúpi, keď sa zasvieti. A tu je ombré to pravé. Tmavší prechod na vrchnej časti nebráni prieniku svetla smerom nadol, zato vytvára veľmi zaujímavé farebné efekty aj bez farebnej žiarovky.

Viac ombré, viac zážitku
Čarom ombré lámp je aj ich vzájomný súlad. Nemusíte sa poliehať len na jednu farbu. Vyberte si luster s viacerými ombré odtieňmi, ktoré sa navzájom dopĺňanú. Paleta tónov, farieb a svetelných obrazov v miestnosti. Hra, ktorá vás bude baviť pri každom stisnutí vypínača. Máte viacbodový luster s možnosťou rozsvietenia jednotlivých žiariviek a funkciou stmievača? Vďaka ombré svietidlám to bude taká malá, súkromná svetelná symfónia.

Živosť s jemnosťou
Ombré štýl je akýsi tón v tóne. Nech máte akúkoľvek živú farebnú variáciu, nakoniec aj tak prechádza do čisto bielej, alebo sa spojí s iným tónom. Obe varianty však možno charakterizovať nenásilným rozplývaním sa. Podobne, ako keď by ste si doma zasvietili súkromnú dúhu. Nič násilné, krásne veselé a pritom nevtieravé. Ombré lampa nie je len zdroj svetla, je to dekorácia, ktorá vďaka farebných variáciám prinesie nielen svetlo do vášho domova.

Farby aj tvary
Možnosť kombinovať prechody odtieňu po čistej línii skla môžete obohatiť aj o variantu farebných lustrov a lá origami. Zo skla, z látky, alebo plastu. Zaujímavý tvar, lomené oblúky, či elipsy len vyzdvihnú prechod ombré štýlu. Vyskúšajte aj vo vašej obývačke.

Môže vás zaujímať: Vyrobte si žiarivé rámiky v pestrých farbách

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia