Vlastné magnetky: Ako si ich doma vyrobiť?

Doplnky, dekorácie | 12.06.2015

Magnetky patria k neodmysliteľnej výzdobe chladničiek. Sú akýmisi pohľadnicami, ktoré mapujú, kde ste boli vy, vaša rodina alebo známi, ktorí si dovolili priniesť vám z dovolenky malú pozornosť. Vedeli ste o tom, že si magnetky môžete doma aj vlastnoručne vyrobiť?  Za pár drobných

Originálnych doplnkov do domácnosti nie je nikdy dosť. Dvere chladničky z vonkajšej strany málokedy zívajú prázdnotou. Buď na nich visí nejaké aktuálny odkaz, recept od susedov alebo sa na nich vyníma nejaká roztomilá drobnosť, na ktorú s radosťou zablúdia pohľady obyvateľov domácnosti. Magnetky sa preto stali vyhľadávanou dekoráciou za pár drobných.

Vivat kreativita
Ako si vyrobiť tú svoju, aby ste si väčšmi personalizovali váš príbytok? Neformálnu výstavku si môžete vytvoriť z tvrdého papiera. Buď si zakúpite farebný, alebo si ho vyfarbíte podľa potreby. Na papier môžete nalepiť kúsok tapety či zaujímavú koláž z výstrižkov. Zo spodnej časti nalepte sekundovým lepidlom plochý magnet. Magnety zakúpite v špecializovanom obchode.

 
Zdroj inšpirácie
Skúste do tejto tvorivej činnosti zahrnúť aj vašu rodinu. Menej zdatných kreatívcov môžete poveriť zháňaním kľúčového prvku - magnetu, ktorý na trhu viditeľne absentuje. Pravdepodobne sa na vás obráti šťastie online. Pri výrobe magnetiek sa môžete inšpirovať známymi maľbami. Učaruje vám abstrakcia alebo veľdielo rozkúskované na spôsob mozaiky?

Miesto na výzdobu
Ak vám výroba magnetiek pôjde ako od ruky, môžno sa vám podarí vytvoriť viacero kolekcií. Dvere chladničky môžu meniť vzhľad tak často, ako sa vám to bude hodiť. Jednoduchá kuchyňa získa štýl. Zabudované spotrebiče síce nenarúšajú jednotný vizuál priestoru, ale na druhej strane vás trochu pripravia o zážitok. Plôch na spestrenie je v domácnosti však stále dosť.

Obraz a nástenka v jednom? Nápady do domácnosti DIY magnetkami nekončia.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia