Dekoračný hit: Strapce a brmbolce

Doplnky, dekorácie | 09.06.2016

Len povedzte nahlas tie slová: brmbolce, gongolce, bambolce, bambuľky, strapce... a pravdepodobne sa niekde v hlave zažala iskrička dobrej nálady. Vyzdobte si nimi byt, nech vám vnesú veselosť.


Vankúše a deky
Nezáleží na tom, či si kúpite hotové alebo si vyrobíte vlastné strapce alebo brmbolce zo zvyškov vlny, bavlniek alebo špagátov. Teda, rozdiel pocíti nanajvýš vaša peňaženka. Ide totiž o dekoračný detail, ktorý nezaberie veľa času a zvládnu ho aj začiatočníci. Stačí si vybrať obľúbenú farbu a za pár minút bude zo starého nudného vankúša celkom nový doplnok.

Inšpirujte sa: Čo všetko sa dá vyrobiť zo starých plyšových hračiek?

Závesy a ozdoby na stenách
Strapce ani brmbolce nemajú praktický význam. Ide o dekoráciu, ktorá má jediný zmysel - zlepšiť vám náladu. Ak si ich pospájate do závesu, neochránia vás pred slnkom ani hmyzom. A je dosť možné, že občas sa do nich niekto zamotá. Ale naozaj sa dokážete tváriť nahnevane, keď vám niekto príde na pomoc, aby vás vyrval zo spárov rozbláznených bambuliek?

Pozrite sa: Zábavné dekorácie z máp si vyrobíte aj sami

Nábytok a doplnky
Strapce z pevnejšieho materiálu sa môžu stať originálnymi príchytkami na zásuvkách alebo dvierkach. Zaujímavý je tiež nápad oblemovať brmbolcami rámčeky, tienidlá na lampe alebo nimi ozdobiť prútený podnos či košík. Výhodou takýchto farebných ozdôb je, že ak sa vám zunujú, ľahko ich odstránite. Tí trpezlivejší si môžu bambuľkami „očalúniť" kreslo alebo taburet.

Bytové textílie
Uteráky, koberčeky, prestierania, látkové obrúsky, záclony alebo obrusy - hocijaký kus bytovej textílie možno dočasne (alebo aj na trvalo) ozdobiť a za celkom lacný peniaz si tak vyrobiť „novú" dekoráciu. Pohrať sa pritom môžete aj s veľkosťou strapcov alebo brmbolcov. Nadmerne veľké alebo naopak množstvo celkom maličkých vyvolá prekvapivé efekty.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia