Dekorácie z kameňov vhodné pre vaše znamenie

Doplnky, dekorácie | 17.05.2017

Dekorácie z drahých kameňov sa hodia nielen ako šperky, ale aj ako interiérové doplnky. Sú krásne na svetlých miestach, kde sa o ne láme slnko a holdujú im aj celebrity.

Kamene sa dokonca často spájajú s konkrétnymi vlastnosťami zverokruhu, no vždy okrem vlastného znamenia vplývajú aj na ostaných členov rodiny. V galérii pod článkom nájdete ukážky všetkých dvanástich kameňov pre každé znamenie zverokruhu.

Baran
Jeho kameňom je karneol. Krásne zemitý aj sviežo janárový. V interiéri vám najviac bude fungovať pri dverách. Môžete ho situovať kdesi do predsiene, kde dodáva odvahu. Je to výborný životabudič pred odchodom do práce a rozbíja negativitu po jej príchode domov.

Obdarujte blízkych podľa znamenia zverokruhu: Viete, čo ich naozaj poteší?

Býk
Prezentuje sa doplnkom skameneného dreva. Toto sa hodí najviac do kuchyne, kde sa varí. Drevo samo o sebe je zdrojom plameňa a v kuchyni podporuje príjemné pocity, lásku a isté uzemnenie aj vďačnosť z jedla.

Blíženci
S energiou blížencov pracuje labradorit. Typický hrou farieb na svojom povrchu. Vždy je tak trochu iný, presne ako blíženci. Na druhej strane je prvkom, ktorý potrebujete na pracovnom stole. Podporuje kreativitu, zmenu aj tvorivosť a zároveň vás nedostane do stresu, len príjemnej tvorivej nálady.

Červený jaspis

Rak
Kameňom tohto znamenia je červený jaspis, ktorý náramne pripomína sfarbenie raka. Samotným rakom pomáha vyjsť z ulity a preto sa pri červenom jaspise cítia vždy ako doma. Dajte ho do obývačky a uvoľní všetkých. Kameň je aj zaujímavou dekoráciou v kúpeľni. Celkovo vytvára pokojnú atmosféru wellness centra a zároveň bude pripomínať, že je dobré sa na tomto mieste rozmaznávať.

Lev
Pyrit. Snáď to ani nemôže byť iný ako zlatý odtieň kameňa, ktorý zosobňuje energiu, silu a je to slnečný kameň. Prináša do priestoru pozitívne myslenie a teplo. Pyrit na pracovnom stole zvyšuje sebadôveru a rozhodnosť. Bez ohľadu na to, aké ste znamenie.

5 prekvapujúcich vecí, ktoré majú doma naozaj šťastní ľudia

Panna
Zelený apofylit je kameň, ktorý na prvý pohľad svojou smaragdovo zelenou farbou upokojuje vystresovanú dušu. Ak ho chcete použiť na dekoráciu, dokonale sa hodí napríklad na poličku k váze, alebo na stôl k črepníkom s kvetmi. Zosobňuje prírodu a pokoj.

Váhy
Sodalit  sa označuje za kameň racionálneho myslenia a preto sa spája s váhami. Má žilnatú štruktúru, no do popredia vystupuje krásna modrá farba. Tento prvok sa hodí na stôl do obývačky, jedálne, ale aj relaxačnej miestnosti, pretože vytvára harmóniu aj medzi rôznorodými názormi.

Sodalit

Škorpión
Citrín si privlastnil vlastnosti znamenia, ktoré dokáže svojim jedom ochraňovať pred nepriateľom. Citrín je plný energie a zároveň ruší nepríjemné pocity aj depresie. Je najlepšou dekoráciou niekde, kde chodí mnoho ľudí a nie každý musí prísť s čistými úmyslami.

Strelec
Jeho kameňom je achát. Nie príliš výrazný, ale navodzuje dobrodružstvo. Z toho vyplýva, že je veľmi dobrým dekoračným prvkom do knižníc a poličiek, kde máte suveníry z ciest. Pohľad naň prebudí spomienky a dobrodružnú náladu.

Erotické zákutia: toto sú najlepšie miesta na domáce milovanie

Kozorožec
Vzťahuje sa k minerálu granát. Umiestnite tento kus prírodniny na miesta, kde potrebujete kumulovať energiu. Najlepšie v červenej farbe. Bude účinkovať napríklad v posilňovni, v pracovni, prípadne aj v herni. Všade, kde je potreba koncentrovať vyššiu energiu k výkonu.

Vodnár
Ametyst sa vyníma svojou krásou prakticky všade, kde ho položíte. Od malých kameňov až po veľké úlomky bude dobrý všade, kde sa zíde optimizmus a dobrá nálada. Pokojne aj v spálni pri rannom vstávaní, alebo na chodbe po príchode z práce. Dekoračne stojí za to preletieť po ňom očami aspoň raz denne.

Akvamarín

Ryby
Nenájdete pokojnejších tvorov ako ryby a preto aj akvamarín je s nimi za jedno práve v oblasti redukcie nepokoja. Svoju úlohu bude plniť v kúpeľni, dokonca aj v pohári s vodou. Nebojte sa ho spojiť s touto tekutinou. Ožije svojou krásou a vás upokojí a poteší.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Energy Muse