Víkendová párty v prírode: Urobte si náladičku malými radosťami

Doplnky, dekorácie | 19.05.2017

Počasie láka na záhradné pikniky a grilovačky, tak čo tak ozvláštniť si ich drobnými potešeniami?

Ovocná nálada
Ovocie nemusí byť na záhradnej párty len v koláči či šaláte - ale aj pod tanierom, nad hlavami alebo hoci aj pod zadkom. Toto leto totiž letia ovocné motívy na čomkoľvek - na prestieraniach, slnečníkoch alebo na sedákoch v kreslách.


Žiadny piknikový košík, žiadny problém

V dnešnej dobe ľudia nechodia na piknik tak často, ako tomu bolo v minulosti. Preto je zrejmé, že piknikový kôs nie je súčasťou povinnej výbavy každej jednej domácnosti. Pokiaľ piknikový kôs nevlastníte, tak nezúfajte, oveľa ľahšia je pikniková deka. Umiestnite všetky dobroty uprostred deky a zviažte protiľahlé konce k sebe, aby ste vytvorili balíček (ako na obrázku). Z uzlíkov sú zrazu praktické rúčky a všetky dobroty zostanú vo zvislej polohe. Žiadny neporiadok, len príjemné popoludnie vonku.

Štýlová záhradná párty: 6 vecí, bez ktorých sa nezaobíde!

Originálne servírovanie
Potrebujete len farebný papier a stužky... a papierové kornútiky sú na svete! Samozrejme, je potrebné myslieť aj na to, čím budete jesť. Koľkokrát sa vám plastová vidlička zlomila práve vo chvíli, keď ste naberali niečo veľmi chutné? Určite nie raz. Klasické príbory sú oveľa praktickejšie ako tie plastové. Usporiadajte ich do látkového prestierania a zabaľte ich so sebou tiež! Na ozvláštnenie a väčšiu zábavu môžete použiť aj paličky.


Správna nálada aj večer
Večerné osvetlenie záhrady môže byť romantické -sviečkami v bezpečných kahancoch a svietnikoch, alebo modernéa zábavné. Napríklad tieto vtáčiky dokonca menia farbu!

Veselé jarné servírovanie: Urobte si radosť na tanieri skôr, než príde jedlo

Znásobte radosť
Lámete si hlavu, čo sa bude diať, keď zjete všetko to jedlo? Piknik s vašimi blízkymi je veľmi milá udalosť. Užívajte si prítomnosť jeden druhého a nemyslite na nič iba na moment, ktorý práve prebieha. Pustite si obľúbenú hudbu, spievajte, tancujte! Spravte si svoju vlastnú piknikovú párty na lúke, v meste, či v lese. Nepotrebujete žiadne rádio ani notebook - o hudbu sa postará váš telefón a vedro, ktoré niekoľkokrát znásobí zvuk telefónu.


Spracovala Nonka
Zdroj foto: IKEA, KIKA