Neporiadne koreničky: Urobte s nimi poriadok raz a navždy

Doplnky, dekorácie | 17.01.2018

Máte doma zásuvku alebo škatuľu plnú načatých vreciek s rôznymi koreniami, no keď potrebujete niektoré nájsť, hrá sa s vami na schovávačku? Našli sme fantastické inšpirácie, ako upratať koreničky tak, aby ste ich mali poruke a pritom na poriadku.

1. Nalepte im na vrchnáky magnetky
Potom ich totiž môžete pripnúť na chladničku, digestor alebo na kovovú lištu na zástene kuchynskej linky či vrchných skrinkách.

20 skvelých nápadov, ako využiť zaváracie poháre: Budú z nich super darčeky!

2. Priklincujte vrchnáky o vrchné skrinky
Priestor medzi pracovnou doskou a vrchnými skrinkami využívame hlavne v spodnej časti, takže ak na spodok skriniek nalepíte, priskrutkujete alebo priklincujete vrchnáky malých sklenených nádob s koreniami, neprídete o miesto - a koreničky budete mať doslova pred nosom.


3. Vyčleňte im plytkú zásuvku
Hlbkoé zásuvky sa vďaka moderným kovaniam dajú rozdeliť na dve časti tak, že v jednej veľkej zásuvke sa skrýva druhá, skrytá a plytká. Akoby zásuvka mala dve poschodia. V jednom z týchto „poschodí" môžu byť poukladané koreničky naležato.

5 domácich prác, ktoré vám uľahčí alobal. Používate ho takto aj vy?

4. Zasuňte ich do štrbiny
Úzky priestor medzi štandardnými vrchnými alebo spodnými skrinkami kuchynskej linky môžete využiť tak, že do štrbiny necháte zhotoviť výsuvný stojan s koreniami.


5. Zaveste ich na dvere
Vnútornú stranu dvierok kuchynskej linky alebo dokonca celé dvere na komore možno premeniť na výstavu korení. A to tak, že na dvere upevníte štipce, ktorými budete vrecká s koreniami prichytávať, alebo ich zavesíte na ľahké tyče, akými sa upevňujú záclonky na oknách.

Doska na krájanie: Týchto 5 chýb v kuchyni neurobte!

6. Postavte ich na kolotoč
Točňa alebo ako vravia Američania „Lenivá Zuza" (Lazy Susan) je okrúhly podnos s otočným mechanizmom, ktorý je ideálny všade tam, kde nie je dobrý prístup, no potrebujeme mať prehľad. Točňa sa teda zíde v chladničke, v rohu komory alebo aj na kuchynskej linky ako držiak na korenia.


7. Vystavte ich na stene
Zaujímavým nápadom je nasypať korenia do skúmaviek a upevniť ich na stenu ako originálne gurmánske dielo. Toto riešenie je ideálne napríklad do malej alebo úzkej kuchyne.

Pozrite si viac šikovných nápadov, ako usporiadať koreničky - v galérii pod článkom!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia