Svadobná sezóna: Citrón nesmie na žiadnej svadbe chýbať!

Doplnky, dekorácie | 12.07.2017

Popri srdiečkach si vo svadobnom dekorovaní čoraz viac priestoru ukoristili zrelé, krásne, žlté citróny. Ak je pred vami príprava na sobáš, určite tento prvok neignorujte. Nielenže osvieži tradične zdobenie, ale prináša veľa dobrého.

Zabudnutý symbol lásky
V našich končinách je citrón zaužívaný ako symbol kyslosti a zvraštenej tváre. Ale v skutočnosti je to dlhoročný znak priateľstva, dlhovekosti, čistoty a lásky. Preto je ideálnou ozdobou na každej dobrej svadbe. Okrem tohto má zdravotný aj praktický prínos v domácnosti. Ide o nesmierne funkčnú dekoráciu, ktorá svadobčanom umožní prežiť zábavu omnoho intenzívnejšia, akoby tento tropický plod na stole chýbal.

Pekných inšpirácií na citrónové dekorácie a drobnosti sme našli veľa - nájdete ich v galérii pod článkom!

Ananásové motívy vidíme všade! Toto leto je to ovocie sezóny!

Citrón do girlandy
Ak použijete citróny na svadobné zdobenie do živej girlandy na stole, oceníte to na pohľad aj na chuť. Hlavne ak bude v svadobnom menu ryba, alebo sa podáva čaj. V zelených trsoch listov žltá farba vynikajúco vynikne aj na bielom podklade. A stačí odtrhnúť, prepoliť a osviežite si nápoj aj jedlo. Fantastická zábava pre každého hosťa. Ešte lepšie, ak sa k citrónu popíja aj tequila.


Perfektný dar pre nevestu: Miska na prstienky, ktorú sami vyrobíte! Tu je návod, ako na to


Plátky do kvetov
Plátky citrónov a pomarančov zvyknú zdobiť kytice už nejaký ten piatok. Ak si pripravujete svadobné zdobenie zo živých kvetov, tak polovičky citrónov môžu byť pekným podstavcom pre kytičky, dokážu prekryť stonky, farebne sa hodia k fialovej, bielej, zelenej. Nielenže to super vyzerá, ale pravdou je, že takto nakrojený citrón nenápadne osviežuje vzduch svojimi silicami a v miestnosti sa príjemne dýcha.

Korkové zátky nevyhadzujte! Dajú sa z nich vyrobiť užitočné aj krásne dekorácie

Dekorácie na schody
Ak bude nevesta so ženíchom stúpať po schodoch, musia byť ozdobené. Práve sem sa hodí malý pohár s drobnejšími kvetmi a plod citróna so zelenou vetvičkou. Jednoduché, lacné a veľmi efektné.


Alej citrónovníkov
Ide už o niečo drahšiu, ale o to krajšiu výzdobu špeciálne na leto. Požičajte si pár krásnych citrusov v črepníku aj s plodmi. Ak budete mať svadbu vonku, tak je to asi najčarovnejší prvok, ktorý uchváti hostí a samotných mladomanželov prenesie pocitovo kamsi do exotickej krajiny.

Vyrobte si veselé ovocné prestieranie: Radšej melón alebo kiwi?

Maľované dekorácie
Nie je to len o živom citróne. Super ukážu kresby sviežeho citrónu aj na svadobnom oznámení, prípadne na menovkách pri stole. Uvidíte, ako sa hostia budú usmievať, pretože žltá je aj farba optimizmu.

Autor: Marcos