Perfektné nápady do spálne: Dobrá organizácia je nadovšetko!

Doplnky, dekorácie | 02.08.2017

V menšej izbe je často problém s tým, ako si zorganizovať veci tak, aby výsledok nepôsobil chaoticky a preplnene.

Mladé slečny zvyknú mať zvlášť množstvo drobností, ktoré ťažko usporiadať: od bižutérie, cez kabelky, oblečenie, kopec topánok až po kozmetiku. Tu je pár nápadov, ako dať izbe pre mladú ženu štýl a švih.

Improvizácia
Pekných topánok nemá žena nikdy dosť, tak prečo tie najlepšie kúsky nemať na očiach? Ak v spálni nie je miesto na policu, postačí aj nábytková improvizácia: rebrík premenený na stojan na topánky!
Priznajme ale, že takýto nápad vyzerá naozaj dobre iba vtedy, ak je aj samotný rebrík pekný - drevený.
Moderný hliníkový by asi urobil dojem iba vtedy, ak by ste ho nastriekali nejakou zaujímavou farbou.

Smradľavé topánky v predsieni? Vyskúšajte na ne tieto finty!

Priehľadnosť
Pokiaľ ide o organizáciu kozmetiky alebo bižutérie - priehľadné boxy sú ideálne. Tak budete mať prehľad o tom, čo kde je a navyše, niet lepšej motivácie, ako mať vo veciach poriadok! Takto nič nemôžete schovať do zásuvky a zabudnúť na to, kým totálne nevyjdú z módy. Odteraz budú veci v top stave a vždy podľa aktuálnych trendov.


Pozrite si aj: Šikovné nápady do malej spálne - vždy sa zíde tip navyše!

Priečky
Trvalo udržateľný poriadok v zásuvkách a skrinkách je možný len vtedy, ak majú veci svoje presne určené miesto. A vďaka deliacim priečkam to ide ako po masle. Nezáleží pritom na tom, či ide o profi priečinky z obchodu alebo domáce improvizácie, ako odstrihnuté kartónové škatule alebo škatuľky od sladkostí.
Nehovoriac o tom, že vyrobiť si organizér je naozaj ľahké!


Vešanie
Vešiak alebo háčik je v malej spálni najlepší priateľ. Tu totiž platí: Čo sa nezmestí, zaveste! V poslednom čase sú v móde hlavne otvorené vešiakové zostavy. Tak môžete mať pekné kúsky pred očami - a navyše, raz nosené oblečenie sa môže vyvetrať, kým si ho oblečiete znovu alebo operiete.

V galérii pod článkom nájdete viacero zaujímavých inšpirácií na organizáciu v spálni.

Autor: Nonka