Skvelé nápady ako využiť vínové fľaše

Doplnky, dekorácie | 30.06.2018

Vínové fľaše sú často sami osebe dekoráciou. Líšia sa tvarom i odtieňom skla. Šikovné ruky z nich dokážu po menších úpravách urobiť funkčné interiérové doplnky. Pozrite sa, čo všetko sa dá vyčarovať z vínovej fľaše.

Praktický svietnik
Bez vynaloženia veľkého úsilia sa z prázdnej vínovej fľaše môže stať svietnik. Ani z nej nemusíte odstrániť pôvodnú etiketu. Ak sa so vzhľadom svietnika chcete viac pohrať, môžete fľašu namaľovať farbou, olepiť motúzom, farebnou šnúrou, stuhou alebo flitrami.

Moderné bývanie s prvkami vidieka: Takto vytvoríte útulný domov!

Nezvyčajné svietidlo
Z vínových fliaš sa dá vyrobiť aj očarujúci luster. Vyžaduje si to viac času a zručnosti, ale výsledok stojí za to. Z fliaš treba opatrne odrezať dno, aby ste mohli osadiť žiarovku. Fľaša poslúži aj ako základňa pre stojanovú lampu, stačí ju doplniť o tienidlo.

V galérii pod článkom nájdete skvelé inšpirácie na doplnky z fliaš!


Vianočný stromček

Toto určite nenapadne každému. Naozaj ekologické a veľmi efektné využitie vínových fliaš! Teda, ak ich máte naozaj veľa. S nápadom použiť prázdne fľaše prišiel študent Paul Deakon z Univerzity v Southamptone. Na vytvorenie vianočného stromčeka použil aj pivové a spotreboval ich až 1 050. Ak strom vyskladáte len z vínových, ktoré sú väčšie, postačí ich menej.

Fotoinšpirácia: Okrúhle zrkadlá sú čoraz populárnejšie!

Neprehliadnuteľný nábytok
Vínové fľaše sa môžu stať súčasťou nábytku. Práve touto cestou sa vybral španielsky dizajnér Tati Guimarães, ktorý vytvoril kolekciu stolíkov Divinus. Vínové fľaše im dodajú pevnosť a stabilitu a zároveň slúžia ako štýlové vázy.


Nádoba pre rastliny

Vínová fľaša môže slúžiť ako váza pre rezané kvety, ale môžete z nej vyrobiť aj kvetináč. Klasický alebo závesný. Ak chcete pestovať rastliny „normálnym" spôsobom, odrežte hrdlo fľaše. Druhou možnosťou je odrezať dno a fľašu zavesiť cez hrdlo.

Ako uložiť vínové fľaše: Zaujímavé nápady na domáce vinotéky

Stavebný materiál
Prázdne fľaše môžu slúžiť ako stavebný materiál. Sú rovnako efektné, ale pritom lacnejšie ako sklenené tvarovky. Môžete z nich postaviť estetické priehľadné priečky aj plnohodnotné múry. Všetko závisí od spôsobu, akým fľaše uložíte. Môžete ich použiť celé alebo z nich odrezať dno i hrdlo.

V galérii pod článkom nájdete skvelé inšpirácie na doplnky z fliaš!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia