Domáca pracovňa: Každý potrebuje kútik na písanie alebo tvorivosť

Doplnky, dekorácie | 14.06.2018

Písací stôl nájdeme nielen v každej detskej či študentskej izbe, ale aj v mnohých domácnostiach, kde žijú len dospelí. Stále viac ľudí si totiž prácu berie domov.

Poobzerali sme sa po zaujímavých domácich pracovných kútikoch a našli sme nápady, ako si ich zútulniť.

Dierkovaná tabuľa
Nástenka sa pri písacom stole vždy zíde, aby sme nemuseli mať monitor oblepený post-it lístočkami, no chceme mať pred očami a poruke okrem odkazov aj nejaké pomôcky, dierkovaná tabuľa je na nezaplatenie. Presúvaním kolíkov tak možno priebežne meniť „zostavu" bez toho, aby sme vŕtali do steny ďalšie dierky na prichytenie menšej poličky alebo vešiačika.


Pozrite si aj: Ako nájsť miesto na pracovný kútik v malom byte?

Kari sieť
Železná kari sieť, akú dostať v stavebninách, je ďalšia možnosť, ako si uľahčiť odkladanie podkladov a pomôcok, ktoré potrebujeme mať na dosah. Je relatívne ľahká, pôsobí odľahčenejšie než dierkovaná tabuľa a dá sa nafarbiť na farbu, aká bude pracovnému kútiku slušať najviac.


Nevynechajte: Spálne s pracovným stolom - hlavný je poriadok a štýl!

Kvety musia byť
Živé rastliny, ideálne také, ktoré majú schopnosť čistiť vzduch, by mali byť v pracovnom kútiku povinné. Zábudliví alebo menej skúsení „záhradníci" môžu staviť napríklad na nenáročné aloe alebo niektorý druh sukulentov. Zelená relaxuje oči!


Drevo je naj
Masívne drevo, ktoré nie je upravené nejakým lepidlom, lakom alebo moridlom, má mimoriadnu vlastnosť: vylučuje viac záporných iónov než kladných. Pôsobí antibakteriálne, prospieva dýchaniu, je príjemné na dotyk. Ak už nie drevenú pracovnú dosku, tak aspoň kus dreva na stene sa v pracovni vyplatí mať. Nech poslúži čo i len ako nástenka...Správna motiváciaPre ľudí, ktorí majú ťažkosti s koncentráciou, vytrvalosťou alebo ambíciami, nie je na škodu motivačný odkaz. Môže to byť inšpiratívny obrázok, obľúbený citát alebo fotka blízkeho - čokoľvek, čo nám pripomenie, prečo sa v práci snažíme.


V galérii pod článkom nájdete senzačné inšpirácie na domáce pracovne.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia