Biela nie je len jedna: Ako si vybrať tú pravú na bývanie?

Doplnky, dekorácie | 23.07.2018

Možno sa zdá nepodstatné zaoberať sa bielou farbou, ktorá vo svojej podstate ani farbou nie je. Pozornému oku však neubzikne, že biela nie je len jedna a preto sa s ňou treba trochu pohrať, spoznať jej klady, zápory a vrhnúť sa do tieňovania. Budete prekvapení, čo dokáže v interiéri.

Čistá biela
Tu máme dočinenia so základnou bielou farbou. Je absolútne nadčasové. Nepotrebujete nič vymýšľať, ani riešiť. Je to farba pre miestnosti, kde sú trendy druhoradé a chcete nadčasovú farbu, ktorá bude moderná pri starožitnom nábytku aj modernom televízore.

Inšpirujte sa: Jednoduchá biela kuchyňa - môže vyzerať útulnejšie, než si myslíte!

Jednoduchá biela
Nie je tak žiarivá, ale v roku 2016 sa stala farbou roka a odvtedy rozhodne nepredstavuje zlú investíciu. Je dokonalá s teplými odtieňmi a vytvára príjemný domácky charakter. Nie je to farba sterilného prostredia nemocnice, ale čistého domova.


Extra biela

Farba bieleho mramoru. Niektoré farebné odtiene sa už ťažko definujú slovami, najmä v prípade bielej, ale je to odtieň, ktorý je príznačný pre kameň. Prospejú mu napríklad aj tmavé škvrny a je to ideálna farba napríklad na stredový ostrovček v kuchyni.

Prečítajte si: Biela sedačka je chúlostivá, ale má výhody, o ktorých možno neviete!

Priestorová biela
Ide o bielu s jemným nádychom sivej. Hodí sa do väčších priestorov a má jemne dymový charakter, ale nie je špinavá. Vhodná do veľkých siení, predsiení, alebo halových domov. V tejto bielej je totiž aj jemný náznak tieňa.


Vzdušná biela

Odtieň, ktorý sa jemne vlnení nad rozpáleným pieskom na pláži a morskou hladinou. Je s nádychom modrej, ktorú takmer nevnímame, ale vieme že tam je. Takáto modrá príjemne chladní, ale nie je agresívne studená. Je ideálna na zosvetlenie priestoru a pre ľudí, ktorí sa aj v obývačke chcú cítiť ako v letnom prímorskom sídle. Výhodná práve k stredomorskému zariadeniu a suvenírom z ciest.

Pozrite sa: Modro-biela kombinácia v bývaní - to je elegancia nielen pre námorníkov!

Špenátová biela
Stále ostáva bielou, ale akoby ste na ňu pozerali cez zelenú záclonu. Táto farba prišla so štýlom BOHO. Unikátnym, netradičným, luxusným, zastupujúcim sebavyjadrenie a invenčnosť. Je dostatočne čistá, ale aj dostatočne „eko", aby uspokojila novodobých hipsterov.


Ľadová biela

Jej odtieň je inšpirovaný kockou ľadu. Je dosť chladný a vidieť v ňom zmes vody a čistej horskej bystriny. Výnimočne dobrá do pracovného prostredia, skvele sa kombinuje s kovovými a nerezovými doplnkami.

Inšpirujte sa senzačnými interiérmi v galérii pod článkom.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia