Tipy a triky ako správne zorganizovať chladničku

Doplnky, dekorácie | 11.06.2019

Mať dobre zorganizovanú chladničku je dôležité hneď z viacerých dôvodov. Okrem zdravia vám to ušetrí aj kopu peňazí!

Prečo mať dobre zorganizovanú chladničku?
Je to spotrebič, ktorý využívame mnohokrát denne. To ako v nej máme umiestnené potraviny ovplyvňuje naše zdravie, ale aj peňaženku. Koľko krát sa vám už stalo, že ste zabudli na niektorú potravinu alebo jedlo, až ste ho nakoniec objavili po dátume spotreby a putoval rovno do koša?

Inšpirujte sa: Šikovné tipy, ako usporiadať neporiadne korenia a bylinky!

Základné pravidlá
Ukladanie potravín v chladničke má svoje presné pravidlá. Začíname vždy hore. Tam patria potraviny, ktoré nie je potrebné tepelne upravovať a sú určené na priamu konzumáciu. Sú to hotové jedlá a zvyšky už uvarených jedál. Pod ne umiestnite mliečne výrobky, dochucovadlá a balené potraviny i nápoje. Patria sem napríklad jogurty, syry i údeniny.


Do nižších poličiek patria ingrediencie určené na spracovanie. Napríklad mäso. Dôvodom prečo umiestňujeme surové mäso do najnižších miest chladničky je možná kontaminácia. Tá sa šíri smerom nadol, preto hotové potraviny patria vždy vyššie.

Prečítajte si: 8 otázok, ktoré si treba položiť pri upratovaní

Spodné nádoby - tie sú určené na ovocie a zeleninu, ktoré treba skladovať v chlade. Tu však vzniká samozrejme problém, lebo ak nad nimi umiestnite mäso, opäť hrozí kontaminácia potravín, z ktorých mnohé tepelne ďalej neupravujete.

Tu môžete skúsiť dva rôzne postupy. Do jednej nádoby umiestnite ovocie a zeleninu a do vedľajšej mäso a mäsové výrobky. Vždy používajte rovnakú nádobu, nezamieňajte ich. Nádobu určenú na mäso však odporúčame často čistiť i dezinfikovať.


Čo ak máte veľa ovocia a zeleniny, a chcete si ich deliť do oboch nádob? V podstate to nepredstavuje žiadny problém. Najhygienickejším riešením je aj tak uskladniť mäso v najspodnejšej časti chladničky, vždy ho umiestnite do uzatvárateľného boxu, ten sa jednoducho udržuje v čistote a zároveň máte záruku, že napríklad nič nevytečie a nebude kontaminovať ovocie a zeleninu uskladnenú v najspodnejšej časti.

Inšpirujte sa: Nápady, ako zaviesť poriadok a systém v komore

Náš tip:
Nechajte sa inšpirovať obchodmi a reštauráciami. Do prednej časti políc umiestnite výrobky (jogurty, syry, nátierky a podobne) s blížiacim sa koncom spotreby, až za ne dajte výrobky, ktoré majú dátum spotreby neskorší. Už otvorené výrobky, ktoré treba čo najskôr skonzumovať dajte úplne dopredu, aby ste na ne nezabudli.


Do krabíc

Používajte plastové krabice, do ktorých vložíte všetky dochucovadlá, mliečne výrobky, údeniny, syry a jednotlivé krabice si označte.

Poradíme vám, ako odstrániť priškvarené zvyšky v rúre: Čítajte TU!

Do dverí
Dvere sú najteplejšou časťou chladničky, preto by tam mali byť umiestnené len potraviny, ktoré znesú vyššie teploty. Napriek rozšírenému zvyku by sme do nich nemali umiestňovať ani vajcia, ani mlieko, rýchlejšie sa takto znehodnocujú.

Špeciálny tip:
Napíšte si na chladničku jej obsah, alebo pripomienku, čo treba zjesť ako prvé. Vyhodíte tak menej nespotrebovaných potravín.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia