Ktoré jesenné farby v domácnosti sú túto sezónu IN?

Doplnky, dekorácie | 04.10.2018

Jeseň je každoročne znamením, že teploty prestanú byť príjemné a zima začne zaliezať pod nechty. No tento tepelný skok sa nám snaží príroda vykompenzovať aspoň teplými farbami, ktorými je nasiaknutá. Sú tam vonku zadarmo, stačí si ich nabrať a preniesť jesenné „teplo" aj domov.

Jesenné plody

Jabĺčka, tekvice, tekvičky, ale aj krásne farebné bodliaky na lúkach. Stačí ich dať do misky ako jesennú koláž farieb a vôní. Takto si môžete živo, pestro a teplo vyzdobiť napríklad poličku v predsieni, ktorá vás privíta pri návrate zo sychravého počasia, alebo si spríjemniť kuchynský stôl či obývačku. Všade sa takéto oživenie hodí.

Prečítajte si aj: Fotky PRED a PO: Takto dopadla elegantná renovácia nudných priestorov 

Zelená

Stále jej nájdete dostatok a nemusí to byť len v podobe živých halúzok. Skúste staviť na zelenú cestou doplnkov. Aj tí, ktorí nie sú veľkí fanúšikovia tejto farby, často veľmi rýchlo pochopia, ako taký zelený gauč alebo kreslo vedia priestor náležite oživiť. A zelená má ešte jednu zvláštnosť. Aj keď sa to nezdá, môže sa radiť k teplým farbám, keď je v nej viac žltej. Ak obsahuje viac modrej, tak je studená. Je to teda typická jesenné farba, ktorá môže od teploty babieho leta prechádzať až ku chladu prichádzajúcej zimy.

 

Hnedá

Musí byť. V prvom rade preto, že hnedá je farba prírody. Môžete si ju domov doniesť ako novinku napríklad v podobe šišiek a spraviť si z nich krásny jesenný veniec. K jeseni patrí aj prírodné drevo a kamene príjemných zemitých farieb, donesené z prírody, kde nasiakli slnkom z posledného dúšku leta.

 

Jesenné farby na poťahoch

Stále sa v prírode nájde dostatok rastliniek, ktoré zakvitnú ešte v posledné pekné dni. No tieto dary prírody nemusia ostať len na lúkach. Pozvite ich do príbytku formou obliečok na periny, na vankúše, dekoračných mini vankúšikov alebo v podobe obrusu na kuchynský stôl. Nie je nič zlé na tom, ak si byt osviežite sezónnymi textíliami. Nemusí to byť len počas Vianoc a sviatkov, ale aj počas zaujímavých ročných období, kam jeseň rozhodne patrí.

Prečítajte si aj: Čo ak práve vy trpíte syndrómom „chorého bývania"? 

Sviežejšie odtiene

Skúste si zrekapitulovať, aké farby na vás v jeseni pôsobia najlepšie a tie si doma trochu zosilnite. Čo tým myslíme? Skúste oranžovú, červenú, zelenú, žltú doma spraviť trochu sviežejšími. Ostro červená váza. Žltý vankúš. Zelený hrnček. Uvidíte, ako ostré farby prežiaria miestnosť, ktorá je naplnená jemne nevýrazným odtieňom skoršieho stmievania sa.

V našej fotogalérii vám ponúkame inšpirácií omnoho viac!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia