Zahoďte nudný špic: Toto je 7 netradičných dekorácií na vrchol vianočného stromčeka

Doplnky, dekorácie | 10.12.2018

Špice či hviezdičky odložte tento rok do krabice. Inšpirujte sa týmito netradičnými vrcholmi.

Už ste si premysleli výzdobu vianočného stromčeka? Určite máte množstvo ozdôb z predchádzajúcich rokov a asi ste niečo nové aj dokúpili. Častou dilemou je dekorácia vrcholu stromčeka. Nemusíte však používať len klasickú hviezdu alebo špic. Nebojte sa menej tradičných ozdôb, ktoré osviežia vzhľad stromčeka.

Jeho veličenstvo stromček

Bohato zdobený stromček s množstvom ligotavých ozdôb si žiada niečo výnimočné. Možno vám nikdy nenapadlo, že vhodnou dekoráciou môže byť práve kráľovská koruna! Má ideálny tvar a na vrchol dokonale sadne.

Pozrite si aj: Hľadáte originálne vianočné dekorácie, ktoré nebudú gýčové? Našli ste!

Klobúk dole!

Vianočnému stromčeku pristane aj klobúk. Dôstojný vzhľad mu prepožičia cylinder, ktorý je symbolom elegancie a hodí sa k trblietavým ozdobám. Slamený klobúčik pasuje k striedmejšie ozdobenému stromčeku vo vidieckom štýle.

 

Ako krásny vták

K bezpochyby najkrajším vtákom vo zvieracej ríši patrí páv. Očarilo vás krásou jeho nádherné sfarbené perie na chvoste? Pokojne ho použite na vrchol vianočného stromčeka, zaručene z neho nespustí oči žiadna návšteva.

Nasaďte mu parohy...

Nebojte sa, nenavádzame vás na neveru. Dekorovanie stromčeka parohami je ďalší z nezvyčajných a určite vtipných spôsobov. Zohnať parohy vôbec nie je náročné, stačí sa poobzerať po bazároch. V prípade, že vám nevyhovuje ich prírodný vzhľad, nastriekajte ich zlatou alebo striebornou farbou. Ak vám nechýba odvaha a zmysel pre humor, umiestnite na vrchol stromčeka jeleniu bustu s parožím...

Pozrite si aj: Tento rok zostane stromček celý: Takto si poradíte s mačkami-ničiteľkami

Eiffelova veža

Určite sa zhodneme na tom, že táto oceľová konštrukcia, ktorá je dominantou Paríža, má niečo do seba. Veď kvôli nej cestujú do metropoly Francúzska davy turistov. A teraz ju môžete mať u seba doma a rovno na vianočnom stromčeku. Pre dokonalý efekt ozdobte vianočnými svetielkami aj samotnú vežu.

 

Vlastnými rukami

Nádhernú ozdobu na vrchol stromčeka si môžete vyrobiť vlastnými rukami. Potrebujete rôzne konáriky, ktoré môžu obsahovať aj drobné bobule. Naaranžujte ich do bohatej „kytice", ktorú doplňte o ďalšie dekorácie, napríklad pierka, stuhy, sušené kvety, listy a iné vianočné ozdoby.

Na toto nezabudnite

Bez ohľadu na to, akú ozdobu na vrchol stromčeka umiestnite, prvým krokom je voľba farebnej schémy. Nemenej dôležitá je vzdialenosť od stropu. Spolu s výškou vezmite do úvahy váhu ozdoby. V opačnom prípade nebude výsledný efekt uspokojivý, dokonca môže dôjsť k poškodeniu ozdoby či stropu. „Vrcholovú" ozdobu zlaďte proporčne i štýlovo s celkovou výzdobou stromčeka, aby nepôsobila nepatrične.

V našej galérii si môžete tie najlepšie kúsky pozrieť na vlatné oči.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia